Bonneville bobber

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
Robocop
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 25, 2018 11:10 pm
Kontakt:

Bonneville bobber

Post autor: Robocop »

Witam
Przymierzam się do kupna Bobbera 2017 r. Nigdy wcześniej nie jeździłem motocyklem, nie mam nawet prawa jazdy na motocykl (tylko prawko kategorii B). W latach 80-tych w wieku kilkunastu lat miałem motorower Jawa 50 cm 3. Czy ten motocykl - waga, moc - to nie za wysokie progi dla nowicjusza? Kolega doradzi mi żeby na początek przygody z motocyklem zacząć od czegoś mniejszego w okolicach 350 - 600 cm 3.
Czy ktoś z Was "wsiadł" kiedyś od razu na taki lub podobny motocykl jak Bonneville Bobber jeśli chodzi o moc, wagę?



Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 692
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Bonneville bobber

Post autor: MZR »

Bobber nie jest duży, dość nisko się siedzi. Prowadzi się lekko i zwinnie. Sprzęt mocny, ale oddający tą moc w sposób płynny i przewidywalny. Jeżeli masz pojęcie o jeździe na motocyklu to powinieneś go opanować, jako pierwszy motocykl na pewno przyjaźniejszy by był Street Twin, T100 lub Street Scrambler/Street Cup...
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Awatar użytkownika
MORHOT
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 12, 2017 8:05 pm
Kontakt:

Re: Bonneville bobber

Post autor: MORHOT »

Dla mnie spokojnie można się porywać :-)
Sam po zdaniu prawka wskoczyłem na Vulcana 1600 co na sucho 300 kg ważył. I żyję. I ani raz mnie nie pokonał sprzęt.
Tylko respekt do maszyny i łeb na karku trza mieć.
Jeśli w latach '80 miałes kilkanaście lat, to raczej z fiu-bździu w głowie już nie masz ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości