Olej do przedniego zawieszenia Speedmaster 2018

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
DariuszP
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 12, 2021 5:16 pm
Kontakt:

Olej do przedniego zawieszenia Speedmaster 2018

Post autor: DariuszP »

Witam, proszę o informację jaki i ile oleju należy wlać do przednich goleni w Triumphe Bonneville Speedmaster 2018.



Kuben91
Posty: 26
Rejestracja: pn maja 04, 2020 10:18 pm
Kontakt:

Re: Olej do przedniego zawieszenia Speedmaster 2018

Post autor: Kuben91 »

Witam, ogólnie to zwała bo w mojej książce serwisowej jest opisana pojemność lagów, jak zmierzyć poziom oleju, natomiast nie ma podanej konkretnej ilości oleju jaką trzeba wlać a byłoby znacznie prościej. Co ci Anglicy to naprawdę nie wiem.

Pojemność:
-prawa laga 410 cc
-lewa laga 443 cc
1cc =1 ml , musisz zakupić 1l oleju.

Rodzaj oleju:
- np. syntetyczny 10w.

Poziom oleju:
-prawa laga 114 mm,
-lewa laga 108 mm.

Pomiar właściwego poziomu:
- pomiaru dokonujemy od górnej krawędzi rury lagi, z wyciągniętą sprężyną. Wcześniej rurę amortyzatora trzeba wsunąć maksymalnie na dół w goleń lagi.

Informację, które podałem są zwalone z manuala Haynes. Kiedyś zmieniłem sam olej w Yamaha Ybr 125, Suzuki GSR 600, we wszystkich manualach była podana ilość oleju jaką trzeba walać. Może jeśli wykonasz według tego poradnika to podasz w niedalekiej przyszłości ile oleju wlałeś, może się przydać, chyba że ktoś poda na gotowo wcześniej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 12, 2021 9:30 pm przez Kuben91, łącznie zmieniany 1 raz.
T100 LC

DariuszP
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 12, 2021 5:16 pm
Kontakt:

Re: Olej do przedniego zawieszenia Speedmaster 2018

Post autor: DariuszP »

Dzięki za info. Jutro zaatakuje jeszcze serwis. Może udzielą informacji. Jeśli tylko coś się dowiem, to oczywiście podzielę się danymi. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości