owiewka/szyba Bonneville

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
marceli
Posty: 6
Rejestracja: sob wrz 03, 2022 7:55 pm
Kontakt:

owiewka/szyba Bonneville

Post autor: marceli »

Cześć, mam od miesiąca nową Boni T120, przecudnej urody wprost spod igły z Triumph Polska. Pierwotnie zamówiłem z akcesoryjną oryginalną niską owiewką. Po kilku wycieczkach weekendowych wracałem do domu z bolącym łbem, bo trzeba było kawałki przejechać na ekspresówce. Przy 120 telepało łepetyną nie do wytrzymania, więc zwalniałem do 80-90 i było komfortowo.

No ale gdyż czasem chciałbym móc pojechać szybciej to i wpadłem na pomysł wymiany małej na dużą szybę - także oryginał do Bonni taki z czarnym gumką dookoła. Tak się składa że w Triumphie mieli akurat na składzie więc zakupiłem. Dziś odbyłem pierwszą jazdę. Do 80,90 nic, dosłownie nic nie czuć, powyżej zaczyna się hardcore. Szyba w kasku tak trzeszczy że nie słyszę silnika, wibracje takie że mam obraz rozmyty przed oczami. WTF? czy ja siedze źle? mam 178 wzrostu, kask to Bell Bullitt wiec nieco głośniejszy niż turystyki ale no heloł, bez przesady.

Miał ktoś podobne dylematy? A no i tak wiem, do klasyka się szyby nie wkłada. Ale nie mam już nastu lat i chciałbym nieco komfortu zaznać przy jeździe.

M



Awatar użytkownika
Mike44
Moderator
Posty: 171
Rejestracja: pn lut 13, 2017 10:21 am
Kontakt:

Re: owiewka/szyba Bonneville

Post autor: Mike44 »

Zawsze możesz założyć sobie szybę dużą, turystyczną, dedykowaną do T120: numer A9701646. Są chyba jeszcze delikatnie inne do kierunków akcesoryjnych LED.

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: owiewka/szyba Bonneville

Post autor: MZR »

Miałem podobny problem z szybą od "DART FLYSCREEN" (prawdopodobnie ta sama co miałeś w oryginale, DART robi je dla Triumpha), przy prędkościach od 120km/h w górę pęd powietrza był kierowany wprost na głowę co powodowało "trzepanie" kaskiem, zrezygnowałem z szybki całkowicie i jeździło mi się dużo lepiej, spróbuj ją ściągnąć i pojeździj bez niej... Od BULLIT-a też nie oczekuj, że będzie komfortowy przy prędkościach powyżej 120km/h ;)
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

marceli
Posty: 6
Rejestracja: sob wrz 03, 2022 7:55 pm
Kontakt:

Re: owiewka/szyba Bonneville

Post autor: marceli »

Mike44 pisze: czw wrz 08, 2022 10:46 am Zawsze możesz założyć sobie szybę dużą, turystyczną, dedykowaną do T120: numer A9701646. Są chyba jeszcze delikatnie inne do kierunków akcesoryjnych LED.
Właśnie o tej piszę. Wiatr rozkłada się tak ze strumień wpada dokładnie centralnie na środek twarzy. Jak lekko sie wyprostuje to wibracje mijają jak zniżę tez. Ale wtedy pozycja jest niestabilna i conajmniej dziwna :-)

Skoczyło się na tym ze zostałem z golasem, co daje niewątpliwa zaletę nie zepsutego wyglądu. Szkoda tylko ze tyle mnie te testy kosztowały 🤷‍♂️

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości