montaż nawigacji na Bonneville

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
marceli
Posty: 6
Rejestracja: sob wrz 03, 2022 7:55 pm
Kontakt:

montaż nawigacji na Bonneville

Post autor: marceli »

Hej, zakupiłem właśnie TomToma i w zasadzie dopiero teraz zacząłem się zastanawiać jak go zamontować na swoim Bonnevilku. Na kierownicy? Dołączony w zestawie uchwyt RAM jest tak wielki że nawigacja sterczy na pół metra w górę i do tego musi być zamontowana po jednej stronie. Źle się czuję z asymetrią, doprowadza mnie do szału więc knuję jak zamontować inaczej.

Idealnie byłoby mieć nawigację na szczycie zegarów, między owiewką a zegarami, ale tam nie ma za bardzo do czego się wczepić. Macie jakieś patenty jak zamontować żeby nie było aż tak oczojebne i nie psuło wyglądu klasyka lub nie robiło z Bonneville Tigera z zegarami przed mordą? ;-)



Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: montaż nawigacji na Bonneville

Post autor: MZR »

Są fajne gotowe centralne mocowania na górnym riserze, ale tylko dla mocowań Quadlock i nawigacji Beeline:

Obrazek

Mógłbyś zmienić risery na takie, w których górne mocowanie nie jest połączone, i założyć takie mocowanie ram na kierownice:

Obrazek

Lub użyć takiego adaptera do nawigacji TomTom:
Obrazek

https://evotech-performance.com/product ... 16-onwards
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Awatar użytkownika
JoloPepsiColo
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 04, 2020 10:10 pm
Kontakt:

Re: montaż nawigacji na Bonneville

Post autor: JoloPepsiColo »

Cześć,

też jakiś czas temu zastanawiałem się jak zamontować posiadany stary gps garmina. Myślałem o jakiś poprzeczkach, dorabianiu uchwytów itp. wynalazkach. Ostatecznie wygrała koncepcja najprostsza i, w moim odczuciu, najbardziej estetyczna czyli wymiana jednej ze śrub mostka na dedykowaną śrubę RAM. Pozostało jedynie upakowanie wszystkiego jak najbardziej centralnie. Wydaje mi się, że osiągnąłem pewien kompromis między wyglądem (gps nie rzuca się w oczy) a funkcjonalnością (trzeba trochę spoglądać w dół).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

AS2023
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 15, 2023 11:37 am
Kontakt:

Re: montaż nawigacji na Bonneville

Post autor: AS2023 »

Zastanawiam się nad
https://thorntonhundredmotorcycles.co.u ... amp-mount/
Obrazek
Czy ktoś już coś takiego ma?
Wiem że mają to w UK 60 mil od Londynu.
Chciałbym to kupić lecz tanie nie jest i nie wiem jakie ostatecznie byłyby koszty sprowadzenia z Wielkiej Brytanii (podatek i cło ?) ?
Może ktoś cos podpowie?

AS2023
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 15, 2023 11:37 am
Kontakt:

Re: montaż nawigacji na Bonneville

Post autor: AS2023 »

Zastanawiam się nad
https://thorntonhundredmotorcycles.co.u ... amp-mount/
Obrazek
Czy ktoś już coś takiego ma?
Wiem że mają to w UK 60 mil od Londynu.
Chciałbym to kupić lecz tanie nie jest i nie wiem jakie ostatecznie byłyby koszty sprowadzenia z Wielkiej Brytanii (podatek i cło ?) ?
Może ktoś cos podpowie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości