filtry powietrza K&N

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
Awatar użytkownika
werewolf
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 07, 2020 7:50 pm
Kontakt:

filtry powietrza K&N

Post autor: werewolf »

Witam.
Czy ktoś z kolegów ma doświadczenia z filtrami powietrza K&K? Można zamówić zestaw https://www.classicbike-raisch.de/en/tr ... -cover-set i zastąpić oryginalny pojedynczy filtr na dwa stożkowe. Ktoś może to robił? Pomijając fajny wygląd, czytałem, że poprawia to osiągi silnika. Nie wiem tylko czy po wymianie konieczna jest jeszcze regulacja silnika? W silnikach gaźnikowych z pewnością ale co z silnikiem z wtryskiem?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: filtry powietrza K&N

Post autor: MZR »

Można założyć, w modelach na gaźniku trzeba wymienić dysze na większe, w modelach na wtrysku trzeba zrobić strojenie lub wgrać odpowiednią mapę. Mniej problematycznym (w kwestii eksploatacyjnej) rozwiązaniem, a które da więcej mocy jest usunięcie snorkela oraz przegrody z oryginalnego airboxa i wymiana oryginalnego filtra na filtr K&N lub inny sportowy. Przerabiałem temat w swoim SE:

viewtopic.php?f=45&t=75&start=30

Jeżeli nie masz ogarniętego tunera na miejscu, można zakupić gotowe mapy dopasowane pod różne modyfikacje w sklepie:

https://www.triumphtwinpower.com/triump ... -tunes.php
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Awatar użytkownika
werewolf
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 07, 2020 7:50 pm
Kontakt:

Re: filtry powietrza K&N

Post autor: werewolf »

Wielkie dzięki. Miałem nadzieję, że obędzie się bez strojenia. Twoje rozwiązanie, faktycznie jest praktyczniejsze ale tu chodzi nie tylko o moc a wygląd. W zasadzie głownie o wygląd. Te otwarte, wyeksponowane filtry prezentują się obłędnie i głownie dlatego o tym myślę ;)

Awatar użytkownika
werewolf
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 07, 2020 7:50 pm
Kontakt:

Re: filtry powietrza K&N

Post autor: werewolf »

Dzieki za linka do sklepu. Jak zwykle niezawodny ;)

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: filtry powietrza K&N

Post autor: MZR »

No niestety bez strojenia się nie obejdzie, będzie się dławił przez za dużą dawkę powietrza...
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości