Truxton 1200 R kontrolka silnika

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
Awatar użytkownika
werewolf
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 07, 2020 7:50 pm
Kontakt:

Truxton 1200 R kontrolka silnika

Post autor: werewolf »

Witam Kolegów. Mam problem z zapalającą się kontrolką silnika. W zasadzie bezobjawowo. Motocykl kupiłem z przebiegiem 4800km. Niesprowadzany, wydawałoby się bez przygód. Po przejechaniu 1000 km zaświeciła mi się kontrolka silnika. Maszyna odstała noc i rano gdy pojechałem podpięć pod komp już się nie świeciła. Nie znalazłem żadnego błędu. Dziś pokazała się znowu- po około 500km od poprzedniego zdarzenia. Nie zaobserwowałem żadnej zmiany w pracy silnika ani wtedy ani teraz. Nie stracił mocy, zbiera się normalnie przy redukcji nie dławi się. Przed samym zapaleniem kontrolki nic specjalnego się nie działo. Jedyne "wspólne okoliczności" to, że w obu przypadkach nastąpiło to przy małych obrotach na niskim biegu po wcześniejszej dynamicznej jeździe.
Ma ktoś pomysł co to może być?



Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Truxton 1200 R kontrolka silnika

Post autor: MZR »

Wróżenie z fusów, może być wszystko. Podepnij pod kompa i sprawdź historię błędów.
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Awatar użytkownika
werewolf
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 07, 2020 7:50 pm
Kontakt:

Re: Truxton 1200 R kontrolka silnika

Post autor: werewolf »

Komp wyrzucił nieznany błąd P0151 Jedyne co udało mi się wygooglować to, że ma to jakiś związek z czujnikiem tlenu. Może to mieć związek z filtrem powietrza? Jakieś pomysły co tu dalej robić? Czy jedyne co mi pozostaje to wycieczka do serwisu Triumpha... Mam kawał drogi, w dodantu niezbyt przyjemnej :shock:

Awatar użytkownika
Mike44
Moderator
Posty: 171
Rejestracja: pn lut 13, 2017 10:21 am
Kontakt:

Re: Truxton 1200 R kontrolka silnika

Post autor: Mike44 »

Sezon w pełni, więc najpierw się umów. Terminy sięgają czasem 2 tygodni. Może było coś robione przy ekologii, może jakiś czujnik się zabrudził. Tak jak napisał MZR - na odległość nie ma szans nic ustalić. Równie dobrze może coś z sondą lambda...

Awatar użytkownika
werewolf
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 07, 2020 7:50 pm
Kontakt:

Re: Truxton 1200 R kontrolka silnika

Post autor: werewolf »

Dzięki. Będę musiał się przejechać.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości