Strona 1 z 2

wydech aftermarket

: śr maja 17, 2017 8:18 pm
autor: BaS115
Witam,
Czy ktoś ma doświadczenie z wydechami typu aftermarket?
Scrambler 2006, wydech TEC 2w1...odcina zapłon po przegrzaniu...trzeba wyjąć "buffona"...ale hałas jest taki że ptaki uciekają na 200 m przed..;-)..ale dźwięk super..;)

Re: wydech aftermarket

: śr maja 17, 2017 8:21 pm
autor: Admiarł
Pokaż.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Re: wydech aftermarket

: czw maja 18, 2017 9:15 am
autor: MZR
Mam dokładnie ten wydech w swoim Bonnevillu... Masz moto na gaźnikach czy już na wtrysku?

Re: wydech aftermarket

: czw maja 18, 2017 3:17 pm
autor: BaS115
Scrambler 900 na gaźnikach. Wydech TEC 2w1, krótki tłumik. Odcina zapłon po przegrzaniu - jazda pow. 120 km/godz ponad 25 km. Po przestygnięciu jazda jest możliwa.
Nie sprawdziłem czy się przegrzewa po wyjęciu dekla, bo choć odgłos jest fantastyczny to ryzyko zatrzymania przez policje jest duże... :mrgreen:
Dekiel od strony wewnętrznej ma rurke z sześcioma otworami w ściance. Koniec rurki był zaślepiony. Dzisiaj doraźnie obciąłem zaślepienie czyli suma powierzchni otworów powiększyła się o średnicę rurki. Po dzisiejszej jeździe po mieście w upale narazie bez zarzutu, ale nie miałem dłuższych przebiegów z dużą szybkością.

Instrukcja TEC informuje że ich układ wydechowy nie wymaga zmian dyszy w gaźnikach . Wydaje się że tak ale bez dekla.. :D [*]

Re: wydech aftermarket

: wt maja 23, 2017 9:43 am
autor: MZR
"Dekiel" to DB-killer po "fachowemu" :) Nie sądzę, żeby to miało wpływ na odcinanie zapłonu... Przez ostatni weekend zrobiłem prawie 1000km z DB-killerem i nic takiego u mnie się nie dzieje...

Re: wydech aftermarket

: pt maja 26, 2017 11:45 am
autor: BaS115
Chyba masz rację..niestety. Coraz mniej widzę związku z wydechem. Ostatnio przerwał na chwilę gdy silnik nie był przegrzany.Zaczynam podejrzewać układ paliwowy. Być może bak jest zanieczyszczony, bo moto stał kilka lat bez ruchu...

Re: wydech aftermarket

: pt maja 26, 2017 1:27 pm
autor: MZR
"Check" nie świeci? Podpinałeś pod TuneEcu? Nie ma żadnych błędów? Jeżeli długo stał, to rzeczywiście mógł coś zassać...

Re: wydech aftermarket

: wt cze 13, 2017 10:03 pm
autor: BaS115
Muszę się przyznać do małej wtopy. Opisywane przeze mnie objawy, przerywanie silnika itp nie były spowodowane zmianą wydechu czy też przegrzaniem. Powód banalny: obluzowana klema. Piszę o tym dlatego że może to się komuś przytrafić. Objawy są takie że szuka się przysłowiowego gwozdzia w d...a powód jest banalnie prosty. Dlatego jeżeli jest awaria to najpierw trzeba szukać najprostszej przyczyny, a dopiero potem demontować cylindry...;-). Kolegom którzy zechcieli mnie wesprzeć dobrą radą bardzo dziękuję. A Scrambler śmiga aż miło wydając słuszne odgłosy z dobrego aftermarketowego wydechu.

Re: wydech aftermarket

: śr cze 14, 2017 9:34 am
autor: MZR
Hehe, tego to chyba nikt nie brał pod uwagę ;)

Re: wydech aftermarket

: śr cze 14, 2017 7:07 pm
autor: Admiarł
BaS115 pisze:Muszę się przyznać do małej wtopy. Opisywane przeze mnie objawy, przerywanie silnika itp nie były spowodowane zmianą wydechu czy też przegrzaniem. Powód banalny: obluzowana klema. Piszę o tym dlatego że może to się komuś przytrafić. Objawy są takie że szuka się przysłowiowego gwozdzia w d...a powód jest banalnie prosty. Dlatego jeżeli jest awaria to najpierw trzeba szukać najprostszej przyczyny, a dopiero potem demontować cylindry...;-). Kolegom którzy zechcieli mnie wesprzeć dobrą radą bardzo dziękuję. A Scrambler śmiga aż miło wydając słuszne odgłosy z dobrego aftermarketowego wydechu.


Hehe, szkoda że nie przeczytałem wcześniej, też mi kiedyś tak się zepsuło moto
Na szczęście rozkminilem w pół godziny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk