Bonneville T100 - rezerwa paliwa

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
motomajk
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 12, 2023 11:56 pm
Kontakt:

Bonneville T100 - rezerwa paliwa

Post autor: motomajk »

Hej,
Rozjeżdżam się na swoim Triumphie, narazie wokół komina i wydaje mi się, że za szybko pojawia się rezerwa. Coś po 50-100 km, muszę to dokładnie zmierzyć.
Ile km można przejechać na rezerwie? I jak szybko pojawia Wam się rezerwa w Bonnevillu?



Awatar użytkownika
Bushi
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 28, 2020 8:50 am
Kontakt:

Re: Bonneville T100 - rezerwa paliwa

Post autor: Bushi »

Cześć,
Czy dobrze rozumiem: nalewasz pełen bak i wskaźnik rezerwy zapala się zaledwie po przejechaniu 50-100 km po całkowitym napełnieniu baku? Bardzo dziwne, coś jest z pewnością nie tak, albo ja źle zrozumiałem, co napisałeś.
Tak czy inaczej napiszę Ci, jak to jest u mnie: mam T100 z 2020 roku, zbiornik ma 14.5 l. Rezerwa pojawia się przy stanie (kiedy pozostanie w zbiorniku) ok. 3,3-3,5 litra paliwa w baku, zostaje wtedy paliwa na dystans około 90-100 km do przejechania. Kiedy naleję paliwa do baku na "full", tj. pod korek, do pojawienia się rezerwy przejeżdżam ok. 300 km; czyli pełny bak, przy mojej jeździe, starcza z rezerwą na ok. 400 km (rezerwa + ok. 300 km). Pali mi mniej więcej między 3,3 a 3,5 litra na 100 km. Jeżdżę raczej płynnie, bez "zrywania", piłowania obrotów i innych głupot powodujących większe spalanie, spokojnie i możliwie szybko, w zależności od warunków na drodze. Jeśli chodzi o opisany wcześniej dystans/ spalanie, tak jest mniej więcej, jak jeżdżę do pracy, dystans w jedną stronę 30 km, a to ok. 20-30% w mieście, ok. 70-80% - poza miastem, drogami podmiejskimi i odcinkami drogą szybkiego ruchu, z prędkościami 80-120 km głównie na 4 i 5 biegu. Oczywiście to się zmienia w zależności od sposobu jazdy - kiedy jeżdżę szybko (ponad 130 km/h) lub w mieście, gdzie światła, ruszanie, dużo jazdy na 2 i 3 biegu itp - oczywiście, że więcej spala. Najmniej pali, kiedy jeżdżę długie dystanse, na 5 biegu, z przelotową prędkością między 90 a 120 km/h.
Bonneville T100

motomajk
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 12, 2023 11:56 pm
Kontakt:

Re: Bonneville T100 - rezerwa paliwa

Post autor: motomajk »

Dzięki bardzo za szczegółową odpowiedź. Po ostatnim tankowaniu pod korek przejechałem ok 180 km po czym zapaliła się rezerwa. Zatankowałem po 200 km znowu pod korek i weszło 13/14 litrów co znaczy ,że pali ok. 7! To strasznie dużo! Pojeżdżę i sprawdzę kolejny raz, ale niestety mam mało okazji do jazdy.

casperighteous
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 03, 2023 9:20 pm
Kontakt:

Re: Bonneville T100 - rezerwa paliwa

Post autor: casperighteous »

Mam u siebie ten sam problem. Niby wszędzie pisze, że Triumphy spalaja ok 3.5-4.5 na 100 km, natomiast po zalaniu do pełna po 170 km zapala mi się już rezerwa.
Mam u siebie założone wydechy BC Predator - czy możliwe jest to że przez to spalanie mogło tak wzrosnąć?

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Bonneville T100 - rezerwa paliwa

Post autor: MZR »

Już dobrze nie pamiętam bo swojego Bonneville SE sprzedałem kilka lat temu, ale wydaje mi się, że rezerwa zapalała się po przejechaniu ok. 180km, i na rezerwie mogłem dobić do ok. 240km
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Awatar użytkownika
JoloPepsiColo
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 04, 2020 10:10 pm
Kontakt:

Re: Bonneville T100 - rezerwa paliwa

Post autor: JoloPepsiColo »

Cześć,

potwierdzę to co napisał Bushi - moja T100, rocznik 2017 - przy prędkościach przelotowych 70-90 km/h, bez problemu robi ok 320 km zanim zaświeci rezerwa. A średnie spalanie oscyluje wokół 3,5 litra. Przy prędkościach okołoautostradowych to 4 z hakiem. Fakt, że zawsze zalewam zbiornik do końca bo wtedy poprawnie wyświetlane są dane co do przewidywanego zasięgu.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 46 gości