Gorący wydeh Scrambler 1200

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
Obierbike
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 30, 2023 9:39 am
Kontakt:

Gorący wydeh Scrambler 1200

Post autor: Obierbike »

Cześć jestem nowy i dopiero za chwilę planuję zakup Scramblera 1200XE 2019 budżet 45ooo (więc jak ktoś ma to chętnie)
Nasłuchałem się dużo o gorącym wydechu. Pytanie czy usuwał ktoś katalizator, czy po usunięciu trzeba coś programować, czy macie jakieś sposoby na izolowanie ciepła i przy okazji może ktoś ma propozycję jakiegoś wydechu tak do 4000zł?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
P.S. Ma ktoś w Polsce wersję McQueen?



Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Gorący wydeh Scrambler 1200

Post autor: MZR »

Cześć. Temat wałkowany wiele razy, wystarczy poszukać... Tak na szybko, nie trzeba niczego programować, masz "self learning ECU", jeżeli chodzi o izolację termiczną to bandaż termoizolacyjny.
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Obierbike
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 30, 2023 9:39 am
Kontakt:

Re: Gorący wydeh Scrambler 1200

Post autor: Obierbike »

Dzięki, próbowałem szukać w grupie Scrambler (może źle zawęziłem wyszukiwanie) i nie znalazłem. Podeślesz konkretny link?
Czyli wywalam katalizator, (są jakieś straty lub zyski mocy) zamieniam na gołą rurę:
https://a.aliexpress.com/_EuFY9N3
i owijam część rury która idzie koło nogi.
Znalazłem też takie coś:
https://a.aliexpress.com/_EITJy9f

Munga
Posty: 45
Rejestracja: pn cze 03, 2019 8:46 pm
Kontakt:

Re: Gorący wydeh Scrambler 1200

Post autor: Munga »

Nie obwijaj bandażem, bo podnosisz wtedy temperaturę na cylindrze. Pozbądź się katalizatora i gotowe. Poszukaj sobie Vance&Hines do scramblera:

Obrazek

Po przeróbkach można go dopasować do większego scramblera. Jest taki jeden gość na YT, który znacząco go skrócił i sobie chwali :)

https://www.youtube.com/watch?v=DeVSyM6Alrg



Sam miałem ten wydech w swoim 900 i świetnie się spisywał :)

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Gorący wydeh Scrambler 1200

Post autor: MZR »

Obierbike pisze: czw lis 30, 2023 12:08 pm Czyli wywalam katalizator, (są jakieś straty lub zyski mocy) zamieniam na gołą rurę:
Tak, z racji swobodniejszego przepływu spalin, można spodziewać się delikatnego zwiększenia mocy, oraz zmniejszenia wydzielania się ciepła w tym miejscu, różnica będzie również w dźwięku, będzie bardziej basowy i głośniejszy. Uważaj tylko na jakość tego H-pipe z Aliexpress, bo widzę, że to kopia produktu Free Spirits, nawet ich zdjęcia do ogłoszenia Chińczycy wykorzystali :D https://www.freespiritsparts.com/en/pro ... bler-1200/
Obierbike pisze: czw lis 30, 2023 12:08 pm i owijam część rury która idzie koło nogi.
Dokładnie. Zobacz sobie pierwszą i drugą stronę mojego wątku, gdzie zakładałem wydech o którym mówi Munga do swojego T120, owijałem tam bandażem odcinek, który idzie koło nogi: viewtopic.php?f=45&t=457
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Gorący wydeh Scrambler 1200

Post autor: MZR »

Munga pisze: czw lis 30, 2023 12:13 pm Nie obwijaj bandażem, bo podnosisz wtedy temperaturę na cylindrze.
Nie przejmowałbym się tym, znikome wartości...
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Obierbike
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 30, 2023 9:39 am
Kontakt:

Re: Gorący wydeh Scrambler 1200

Post autor: Obierbike »

Dzięki. Przeczytałem cały twój artykuł który poleciłeś, świetnie wyszedł cały projekt.

Zadziwiająco dobrze brzmi Scrambler po wywaleniu katalizatora więc po pierwsze usunę a później pomyślę. Owinę tylko kawałek, raki właśnie był zamysł.

Orientujesz się czy ktoś w Polsce ma Scrambler McQueen?

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Gorący wydeh Scrambler 1200

Post autor: MZR »

Dzięki, do dziś żałuję że go sprzedałem :roll: :)
Obierbike pisze: pt gru 01, 2023 10:29 pm Orientujesz się czy ktoś w Polsce ma Scrambler McQueen?
Myślę, że kolega Mike44 będzie wiedział :)
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości