Nowe moto w zimę

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
KyjoPL
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 02, 2023 8:29 pm
Kontakt:

Nowe moto w zimę

Post autor: KyjoPL »

Witam. Po 20latach przerwy z moto w tym roku dokończyłem prawko które zacząłem robić jak miałem 18tke. Mam kilka pytań do bardzie doświadczonych użytkowników, plan jest zamówić na dniach t120 black w wyprzedaży rocznika(-około 5k pln) i przeznaczyć tą kasę na akcesoria, kask itd
Pytanie nr 1
Czy jest sens kupić moto w grudniu dla rabatu z wyprzedaży rocznika?
Pytanie nr 2
Chcę dokupić trochę akcesoriów aby moto było kompletne i takie jak chce, niestety nie mam za dużo czasu żeby coś dokładać jak będzie chwila żeby pojeździć i tu rodzi się pytanie odrazu z salonu czy części innych producentów(często o wieeele tańsze np gmole) ale co wtedy z gwarancją

Pyt3 Rozumiem że moto z wyprzedaży rocznika już się nie negocjuje ceny?

Pyt4
Co to jest przy tylnich sprężynach co można dobrać dodatkowo i ma jakiś wpływ na komfort lub amortyzowanie i kosztuje ponad 4tyś?

Pyt5
Jeżeli wybieram akcesoryjne siedzenie(po 2g jazdy na oryginalnym tyłek bolał) w konfiguratorze triumpha które kosztuje około 2k pln to nie lepiej kupić to co jest w standardzie a dokupić akcesoryjne i sprzedać to co było od początku.

Pozdrawiam i mam nadzieje że niebawem dołączę do grona użytkowników marki.

Ps. Ten ze zdjęcia wyglada dla mnie genialnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Nowe moto w zimę

Post autor: MZR »

Cześć! Witamy na forum! Odpowiadając na Twoje pytania:

Ad 1. Jasne, motocykle z roku na rok drożeją, tym bardziej że kupujesz dla siebie, rocznikiem się nie jeździ ;)

Ad 2. Niektóre części i akcesoria jak np. gmole nie mają wpływu na gwarancję, szczegółów dowiesz się w salonie.

Ad 3. Raczej nie, ale zawsze można jeszcze powalczyć i wynegocjować jakiś drobny upominek jak np. breloczek itp. :)

Ad 4. Jeżeli masz na myśli amortyzatory ze zbiorniczkiem przy sprężynie, to nie można tego dobrać, tylko wymienić seryjne na właśnie takie ze zbiorniczkiem. Są to zaawansowane amortyzatory gazowe, zaprojektowane dla najwyższych osiągów, posiadają regulację długości, odbicia oraz tłumienia.

Ad 5. Jeżeli kupujesz nowy motocykl w salonie, i dodatkowo zamawiasz kanapę akcesoryjną otrzymasz dwie kanapy.
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

KyjoPL
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 02, 2023 8:29 pm
Kontakt:

Re: Nowe moto w zimę

Post autor: KyjoPL »

Dzięki za odpowiedź 👍🏻
Wpadł mi teraz pomysł sprowadzenia nowego t120 z Kanady. Cena w Kanadzie 14,695$ to przy obecnym kursie dolara 2,95 daje na 43300zł czyli 13200 mniej niż w PL. Akurat mam tam kogoś kto i przygotowuje auta do wysyłki na Europę także cała logistyka nie sprawiłaby problemu. Musiałbym to szybko przemyśleć bo nie wiem jak długo będzie wyprzedaż rocznika w PL
Co mnie trochę zszokowało to ceny serwisu. Po 1000km koszt to 1000zł a coroczny to około 1700zł to sporo jeżeli wiem że zrobię 1-2tysiące kilometrów w sezon.
Co myślisz o tych amortyzatorach, masz spore doświadczenie z tymi motocyklami i myślisz, że jeżeli budżet pozwala to warto je od razu dokładać czy po sezonie-dwóch zrobić zmianę?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Nowe moto w zimę

Post autor: MZR »

Weź pod uwagę, że do ceny motocykla sprowadzonego trzeba doliczyć opłaty celno-skarbowe, podatek VAT 19% jeżeli odprawiasz w Niemczech lub 23% jeżeli w Polsce oraz cło 6%, akcyza o ile dobrze pamiętam na motocykle jest zerowa. Jeżeli chodzi o amortyzatory, to przy przebiegach jakie planujesz te standardowe dadzą radę.
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

KyjoPL
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 02, 2023 8:29 pm
Kontakt:

Re: Nowe moto w zimę

Post autor: KyjoPL »

No i zamówiony nowy t120 black pod choinkę 😁

Po zamówieniu dopiero zacząłem myśleć o pełnym pakiecie ubezpieczenia i wychodzi że tanio nie będzie.

Czy kojarzysz co to za owiewka jest na zdjęciu które wrzuciłem wyżej? taka podwójna.

Dzięki za pomoc i teraz cierpliwie doczekać do początku sezonu.

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Nowe moto w zimę

Post autor: MZR »

Gratulacje! Świetny prezent :) To są dwie osobne szybki, ta górna to dokładka uniwersalna. Niestety po zdjęciu nie kojarzę co to za modele...
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

KyjoPL
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 02, 2023 8:29 pm
Kontakt:

Re: Nowe moto w zimę

Post autor: KyjoPL »

No i jest! Po ponad dwudziestu latach przerwy od moto znowu wracam do gry, teraz byleby do początku sezonu. Wesołych świąt wszystkim!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wzorian
Site Admin
Posty: 176
Rejestracja: ndz lis 26, 2017 9:48 am
Kontakt:

Re: Nowe moto w zimę

Post autor: wzorian »

Piękne to malowanie zbiornika! ;)

Artu1313
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 08, 2024 12:02 pm
Kontakt:

Re: Nowe moto w zimę

Post autor: Artu1313 »

Tak z ciekawości się zapytam ile teraz taki pakiet ubezpieczeń kosztuję? Zastanawiam się nad 3 letnim leasingiem, ale boję się, że jak doliczę pełne AC to gra nie warta świeczki.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości