Kask - Triumph Boneville

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
Awatar użytkownika
Bushi
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 28, 2020 8:50 am
Kontakt:

Re: Kask - Triumph Boneville

Post autor: Bushi »

OK, każdy ma swoje zdanie na temat kasków. Ja jeździłem w wielu, na dziś mam "na stanie": szczękowy Shoei Neotec II, otwarty Soei JO Hawker i integralny Shark Ridill. Szanuję Twoje zdanie, Bonifacy, że szczękowy ma więcej wad niż zalet. Widać masz takie doświadczenia. Ja mam inne - uważam, że jest wręcz przeciwnie. To kwestia indywidualna, co kto lubi i z jakiej "wysokości półki" jest kask, tj. trudno porównywać np. kaski najlepszych firm ze średniakami. Ja, na przykład, bardzo jestem zadowolony ze szczękowego (mam go od niedawna, ale w tym roku sporo już w nim przejechałem - u mnie sezon trwa cały rok, i w zimę) i lepiej w nim mi się jeździ, niż w integralnym. Jest ciut cięższy od integralnego, ale doskonale wyważony - po 2-3 godzinach jazdy nie czujesz, że go miałeś na głowie. Wyciszenie oba mają na tym podobnym poziomie, z tym, że do Neotec mogę jeszcze dokupić dodatkowe elementy wyciszające - ale nie są, moim zdaniem, potrzebne, bo jest naprawdę cichy. Owiew powietrza doskonały, w porównaniu - dużo lepszy w szczękowcu. Za to, kiedy stanę i chcę podziwiać widoki albo... zapalić, albo otworzyć bramę czy uśmiechnąć się do miłej motocyklistki, wystarczy podnieść szczękę i luzik, a nie ściągać jak integralny. Za to założyć mogę na dwa sposoby - tak jak integralny, bez podnoszenia szczęki lub z podniesiona szczęką, co ma dodatkowy plus przy okularach. Ma wszystko, również niezwykłą blendę przeciwsłoneczną, która ma swoje dobre strony w... nocy - dokonała widoczność, a nie oślepiają. Sprawdzone. Wiem, że Shoei i Shark to "inne półki", dlatego porównanie może nie być do końca doskonałe, ale kiedyś miałem integralny Arai i też uważam, że w takim porównaniu szczękowiec Shoei ma więcej zalet. Ale, oczywiście, to moja subiektywna opinia. Dla mnie szczękowiec niczym nie różni się od integralnego poza tym, że ma jeden duży plus - możliwość otwarcia szczęki, co zwłaszcza w mieście bardzo się przydaje.
Szczerze mówiąc, nie widzę minusów w porównaniu do integralnego. Więcej - wolę szczękowy niż integralny i uważam go za bardziej wygodny do użytku na co dzień. Jest też szczelny, co ma znaczenie w chłodne dni, zimą. W zimę obieg powietrza w szczękowym i świetny pinlock oraz osłona nosowa powodują, że nic nie paruje, nawet, kiedy zakładasz okulary. W integralnym niestety było gorzej. Zarówno w Arai jak i w Shark'u okulary w zimie matowiały. W Sharku nawet pinlock czasem, przy mrozie, lekko zawodzi.
Fakt, że miesiące letnie, kiedy jest gorąco, jeżdżę wyłącznie w otwartym. Jest fantastyczny i nic więcej nie potrzeba. Ale wiosna, jesień i zima należy do szczękowca/ lub integralnego, chociaż mniej chętnie. Tak jest w moim przypadku.
Ostatnio zmieniony śr mar 31, 2021 9:48 am przez Bushi, łącznie zmieniany 2 razy.


Bonneville T100

Bonifacy
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 10, 2018 6:20 pm
Kontakt:

Re: Kask - Triumph Boneville

Post autor: Bonifacy »

Bushi przekonałeś mnie tymi dziewczynami... jak ściągam kask uciekają...

Mam Neoteca, mam jeszcze gdzieś poprzedniego Multiteca. W zeszłym sezonie Założyłem szczękowy może 3-4 razy. To bardzo dobry kask nie przeczę. Jeżdżę na różnych motocyklach, w różnych kaskach. Jednak jeśli rozpatrujemy te zalety co opisałeś to sportowy integralny zawsze będzie lżejszy i bardziej opływowy i wyważony - dla mnie spora różnica. Poza tym moja ulubiona firma nie robi i podobno nie będzie robiła szczękowych.
Każdy wybiera to co lubi i co dla niego jest ważne. Oczywiście. Ale zanim wyda się pieniądze warto przetestować wszystkie rozwiązania.

Awatar użytkownika
Bushi
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 28, 2020 8:50 am
Kontakt:

Re: Kask - Triumph Boneville

Post autor: Bushi »

"jak ściągam kask uciekają.." - ale mnie rozbawiłeś! :D :D :D Szacun za poczucie humoru!

Co do ostatnich zdań - całkowicie się zgadzam. Pozdrowienia! :D
Bonneville T100

Awatar użytkownika
Aroo
Posty: 35
Rejestracja: wt kwie 21, 2020 12:15 pm
Kontakt:

Re: Kask - Triumph Boneville

Post autor: Aroo »

Po długim namyśle i poszukiwaniach zakupiłem kask integralny LAZER Oroshi Z-Line czarny i do tego dokupiłem czarną szybę.
Wydaje mi się że najlepiej pasuje do mojego Bonka. Totalny klasyk tak samo jak moto.
image1.jpeg
Niewątpliwym plusem jest cena. Kosztował niewiele ponad 400 zł w promocji do tego czarna szyba 130 zł.
Minusem tego kasku jest brak pinlocka a raczej brak możliwości jego zamontowania. Czasami jednak ta szybka mi trochę zaparuje zwłaszcza rano i po deszczu.
Jest jeszcze jeden minus. Przy prędkości ponad 100km/h jest już dość głośny. Praktycznie uniemożliwia to słuchanie radia.
Poza tymi 2 minusami uważam że kask jest super. Wygodny, lekki, zapięcie DD i fajny wygląd całkiem przyzwoita wentylacja.

Następny będzie już znacznie cichszy :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kuba Wirus
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 15, 2022 8:55 am
Kontakt:

Re: Kask - Triumph Boneville

Post autor: Kuba Wirus »

Cześć wszystkim - odświeżę trochę temat i patrzę w szczególności na posiadaczy Bell Bullitt.

Pierwsze miesiące na Bonneville za mną, do tej pory kulałem się na wspaniałej zabawce Suzuki VanVan, prędkości bulwarowe, troche terenu - to do czego VanVan został stworzony. Na potrzeby Vańka kupiłem kask SMK Eldorado - z homologacją, fajny retro styl - troche Biltwell troche Bullitt. Na duże moto chciałem kupić jednak coś o wyższej specyfikacji dodatkowo o wyglądzie retro. I tak wczoraj odebrałem Bullitta, rozmiar dobrany odpowiednio, pierwsza przejażdżka i szok - hałas jest absurdalny. Ja wiem że Bullit nie należy do najcichszych ale śmiem twierdzić że jest dwa razy głośniej niż w SMK (te same prędkości, ta sama pogoda). Macie tak samo ? Czytałęm i oglądałem kilka filimików z dokładaniem podbródków, zatykaniem wlotów i wylotów itd, ale po prostu nie chce mi się wierzyć. Nie wiem sam co mam robić...

Motolukasz
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 16, 2018 12:19 am
Kontakt:

Re: Kask - Triumph Boneville

Post autor: Motolukasz »

Kuba zgadza się tez mam ten kask i jest bardzo głośny ale nadrabia klasycznym wyglądem coś za coś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości