Czyszczenie ożebrowania silnika

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
Tomasz P
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 27, 2018 6:12 pm
Kontakt:

Czyszczenie ożebrowania silnika

Post autor: Tomasz P »

Jak i czym czyścicie ożebrowanie cylindrów w swoim Bonnim ?
Macie jakieś najlepsze sprawdzone metody ? Pytam bo dostęp między te żebra jest dość słaby i zastanawiam się jak robić to najskuteczniej :)



Lucky81
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 19, 2019 9:28 am
Kontakt:

Re: Czyszczenie ożebrowania silnika

Post autor: Lucky81 »

Cześć
Ja używam szamponu samochodowego (zwykłego), żmudna robota bo te zakamarki rzeczywiście trudno umyć dokładnie (latem można się nieźle piwa nażłopać przy tym)
Te ranciki srebrne raz wypolerowałem drobnym papierem ściernym w ostatnich latach użytkowania motocykla.
Efekt - palce pocięte i nie do końca umyte ;) .
Nabłyszczam WD40, a mam silnik czarny mat, (nie pryskam na silnik, tylko na szmatkę i przecieram)

pozdrawiam

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Czyszczenie ożebrowania silnika

Post autor: szewczenko »

Może nie do końca w temacie, ale może się komuś przyda ta informacja. Do czyszczenia całego motocykla używam pronto multi surface w spray-u i jestem bardzo zadowolony z efektów. Czyszczę nim dosłownie wszystkie elementy motocykla. Przeważnie nanoszę cienką warstwę na powierzchnię, przecieram miękką szmatą i poprawiam papierem kuchennym, aby nie zostały smugi.

Lucky81
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 19, 2019 9:28 am
Kontakt:

Re: Czyszczenie ożebrowania silnika

Post autor: Lucky81 »

A wysuszone robaki i flaki po muchach schodzą po tym PRONO ? bo to cholerstwo najtrudniej domyć.

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Czyszczenie ożebrowania silnika

Post autor: szewczenko »

Usuwa, ale trzeba się bardziej przyłożyć :-) Po spryskaniu najlepiej trochę odczekać, bo wtedy lepiej usunąć robactwo.
Do gorszych zabrudzeń używam KENOTEK POLISH & WAX. Teoretycznie jest to środek do końcowej pielęgnacji, ale ja go też używam do czyszczenia.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości