Stopiona podeszwa na tłumniku

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
Tomasz P
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 27, 2018 6:12 pm
Kontakt:

Stopiona podeszwa na tłumniku

Post autor: Tomasz P »

Witam,

Przewoziłem ostatnio swoim Bonnim syna i nieszczęśliwe dotknął on butem tłumika. Wygląda na to, ze podeszwa od buta się lekko nadtopiła i guma z podeszwy przykleiła się do tłumika (bardzo cienka warstwa). Próbowałem to zmywać na mokro ale nie chce zejść.
Jak myślicie, czy mogę to zmyć, tak aby nie zniszczyć nawierzchni aby nie stracić połysku tłumika.
Boniego mam 3 miesiące i nie do końca wiem jak do tego czyszczenia podejść, aby nie zniszczyć go :)



krwita
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 12, 2019 9:10 am
Kontakt:

Re: Stopiona podeszwa na tłumniku

Post autor: krwita »

Witaj,

Miałemtak w swojej Hondzie, idealne jest mleczko do czyszczenia w kuchni, najlepiej takie w proszku. Do tego kawałek gąbki no i woda. Czyściwo nie naruszy "szkliwa" ale usunie przypalenie.

pzdr
KWT

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 692
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Stopiona podeszwa na tłumniku

Post autor: MZR »

Ja bym był ostrożny z tym CIF-em, niektóre są ścierne i mogą porysować chrom. Spróbuj delikatnie zeskrobać plastikową "szpachelką" i pastą AUTOSOL Metal Polish.
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

krwita
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 12, 2019 9:10 am
Kontakt:

Re: Stopiona podeszwa na tłumniku

Post autor: krwita »

no co Ty, szpachelką? to dopiero będą rysy,.. cifem szorujesz garnek, przypalony, ze stali nierdzewnej. nie widać śladów. Możesz zawsze próbować na "niewidocznej części" natomiast ja to robiłem, i gwarantuję że nie ma śladów.

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 692
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Stopiona podeszwa na tłumniku

Post autor: MZR »

MZR pisze:plastikową "szpachelką"
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość