Loudest Exhaust Options For my 2018 T-100?

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
Awatar użytkownika
Mike44
Moderator
Posty: 171
Rejestracja: pn lut 13, 2017 10:21 am
Kontakt:

Re: Loudest Exhaust Options For my 2018 T-100?

Post autor: Mike44 »

Witaj,

Możliwości zmiany dźwięku i wydechu są spore. Seryjne T100 ( o ile to model 2016 chłodzony cieczą) brzmi nieco głębiej niż T120, ale i tak rezerwy są spore.

Zanim zaczniesz zmieniać tłumiki przemyśl wymianę katalizatora na X-pipe np. firmy TEC. Sama ta zamiana powoduje nie tylko nowy wymiar dźwięku seryjnego wydechu na zadowalający, ale także przyrost mocy o kilka ładnych koni.
https://www.youtube.com/watch?v=nUKnOyEabso

Jeśli nadal będzie Ci za cicho, w zależności od tego czy chcesz żeby było basowo i głośno (Remus) czy bardziej średniotonowo i o kształcie zbliżonym do oryginału (Arrow, Zard, V&H itd), można zmienić tłumiki.

Moja rada jest taka, żeby najpierw zacząć od zastąpienia katalizatora x-pipe'em i dopiero w drugiej kolejności zmianiać wydech.



xpaceseven
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 13, 2020 9:28 pm
Kontakt:

Re: Loudest Exhaust Options For my 2018 T-100?

Post autor: xpaceseven »

Mam zestaw Gasser Customs na moim '16 T120 - nie są najgłośniejsze, choć dość głośne, ale mogę śmiało powiedzieć, że jak dotąd brzmią najlepiej ze wszystkich bonneville, jakie do tej pory słyszałem. https://jiofilocalhtml.run https://forpc.onl

Awatar użytkownika
Aroo
Posty: 35
Rejestracja: wt kwie 21, 2020 12:15 pm
Kontakt:

Re: Loudest Exhaust Options For my 2018 T-100?

Post autor: Aroo »

You should consider make some custom modification your muffler in Edhoust factory in Nowy Dwór Mazowiecki neer Warsaw.
You can find some details on his webpage
https://www.facebook.com/pages/category ... 788030250/
I heard that, he make amsome job with muffers.
I will be do the same in my Bonnie T100 this winter.

vicyclesix
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 04, 2021 7:56 am
Kontakt:

Re: Loudest Exhaust Options For my 2018 T-100?

Post autor: vicyclesix »

Myślę, że powinieneś wziąć pod uwagę, że wartość, jaką przypisujesz dźwiękowi wydechu, nie powinna być mierzona tylko tym, jak głośny jest, ale jakością tonu. Jeśli chcesz tylko głośnego motocykla, odpowiedzią na twoje pytanie jest po prostu usunięcie tłumików, katalizatora i głowic razem, a to sprawi, że Twój rower będzie tak głośny, jak pozwala na to fizyka. Choć będzie głośny, będzie brzmiał dość brzydko, jakby silnik był sklejony taśmą i zasilany bimberem. shareit get-vidmateapk.com

rareskythree
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 08, 2021 9:58 am
Kontakt:

Re: Loudest Exhaust Options For my 2018 T-100?

Post autor: rareskythree »

niektóre z najgłośniejszych opcji wydechowych to:

Wydajny układ wydechowy JBA.
Układ wydechowy PaceSetter Monza.
Układ wydechowy Corsa.
Układ wydechowy MBRP.
Układ wydechowy Borla.
Układ wydechowy Heartthrob. mybkexperience mcdvoice

dunevid
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 13, 2021 1:27 pm
Kontakt:

Re: Loudest Exhaust Options For my 2018 T-100?

Post autor: dunevid »

Myślę, że powinieneś wziąć pod uwagę, że wartość, jaką przywiązujesz do dźwięku twojego wydechu, nie powinna być mierzona tylko jego głośnością, ale jakością tonu. Jeśli chcesz tylko głośnego roweru, odpowiedzią na twoje pytanie jest po prostu usunięcie razem tłumików, katalizatora i nagłówków, a to sprawi, że Twój rower będzie tak głośny, jak pozwala na to fizyka. Choć będzie głośny, zabrzmi dość brzydko, jakby silnik był sklejony taśmą klejącą i napędzany bimbrem. vidmate save insta

Julian Carax
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 08, 2022 3:03 pm
Kontakt:

Re: Loudest Exhaust Options For my 2018 T-100?

Post autor: Julian Carax »

Witam Szanownych Bonnevillowców,
Ja w swoim T120 MY21 założyłem X-Pipe do seryjnego wydechu. Niestety w moim roczniku niezbędna okazała się interwencja chirurgiczna - wycięcie katalizatora i wspawanie X-Pipe'a od British Castoms. Chłopaki z Triupmh Warszawa polecili mi Speca z Konstancina, ul. Klonowa. Wydech brzmi bajecznie, jest wystarczająco głośny i chrapliwy, strzela popcornem przy ujęciu gazu. Polecam i koszt stosunkowo niewielki.

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 692
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Loudest Exhaust Options For my 2018 T-100?

Post autor: MZR »

A dlaczego cięcie i spawanie? Przecież tam wszystko jest na obejmach...
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości