Wymiana wydechów 2na1 na british customs

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
kowal
Posty: 15
Rejestracja: czw maja 02, 2019 9:08 pm
Kontakt:

Wymiana wydechów 2na1 na british customs

Post autor: kowal »

Cześć, przymierzam się do wymiany kolektorów i wydechów w moim T100 SE. Aktualnie jest zamontowany kolektor 2 na 1 i jeden tłumik ala Arrow. Chcę zamontować dwa tłumiki British Customs. Czy będą potrzebne sprężyny łączące tłumiki z kolektorami? Nie mam przyspawanych uchwytów na sprężyny ani przy tłumikach ani przy kolektorach.



Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 692
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Wymiana wydechów 2na1 na british customs

Post autor: MZR »

Nie rozumiem... Predatory są ze stali, i są przystosowane do założenia na oryginalne stalowe kolektory, mocowanie na obejmy (tłumiki mają specjalne wycięcia, żeby obejma lepiej je ścisła do kolektora), kolektor 2-1 jest ze stali nierdzewnej i do niego tłumiki jak i złączki, kolanka mocuje się na sprężynkach...
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

kowal
Posty: 15
Rejestracja: czw maja 02, 2019 9:08 pm
Kontakt:

Re: Wymiana wydechów 2na1 na british customs

Post autor: kowal »

Dzięki, pomimo "niezrozumienia" udzieliłeś wyczerpującej odpowiedzi :D

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 692
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Wymiana wydechów 2na1 na british customs

Post autor: MZR »

Akurat miałem oba wydechy to się mogłem wypowiedzieć, a nie zrozumiałem bo wyczytałem że chcesz założyć dwa Predatory na kolektor 2-1 ;)
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

kowal
Posty: 15
Rejestracja: czw maja 02, 2019 9:08 pm
Kontakt:

Re: Wymiana wydechów 2na1 na british customs

Post autor: kowal »

Informacyjnie: wymiana wydechów i kolektorów w ASO w Poznaniu ok 400zł. Tyle samo co wymiana oleju.

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 692
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Wymiana wydechów 2na1 na british customs

Post autor: MZR »

Własnoręcznie 0zł, a roboty na 27 minut. :D
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

kowal
Posty: 15
Rejestracja: czw maja 02, 2019 9:08 pm
Kontakt:

Re: Wymiana wydechów 2na1 na british customs

Post autor: kowal »

Wymiana prawie na wykończeniu. Nowe kolektory założone, wydechy założone choć lewy jest prowizorycznie przykręcony na śrubę wkręconą w miejsce tylnej stopki. Zabrakło oczywiście śrub, gumowych podkładek i dyspenserów dla lewej strony (gdzie dotychczas nie było tłumika), no i opasek zaciskowych na łączeniu tłumika z kolektorem. Teraz będzie zabawa w poszukiwanie w.w. elementów gdzie u poznańskich serwisantów albo bezpośrednio w serwisie Triumph'a.

Jeśli natomiast chodzi o dźwięk - PETARDA. Żałuję, że dopiero teraz się wziąłem za wymianę.

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 692
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Wymiana wydechów 2na1 na british customs

Post autor: MZR »

No predatory to najlepszy dźwięk dla Twinów chłodzonych powietrzem :) Tu masz komplet elementów mocujących ze stopką https://allegro.pl/oferta/podnozek-triu ... 6423109546 ale taniej wyjdzie kupić nowe w salonie bez podnóżka.
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości