Filtr oleju

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
Tomasz P
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 27, 2018 6:12 pm
Kontakt:

Filtr oleju

Post autor: Tomasz P »

Witam,

Przymierzam się do wymiany oleju oraz filtra oleju w moim Triumphie Bonneville SE (2014).
Na allegro jest dość duża ilość filtrów oleju, ale głownie do Triumpha T100 a nie mogę znaleźć nigdzie do SE w roczniku 2014
Mam wrażenie, że one powinny być takie same, bo silniki są identyczne.
Czy ktoś z doświadczonych osób mógłby mi doradzić, czy takie filtr będzie pasował i czy jakościowo jest dobry ?

https://allegro.pl/oferta/filtr-oleju-h ... 8990697014

Z góry dziękuję :)



Bonifacy
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 10, 2018 6:20 pm
Kontakt:

Re: Filtr oleju

Post autor: Bonifacy »

HF 204. Jak nie ufasz tej firmie to Mann https://allegro.pl/oferta/mann-filtr-ol ... 6718265805

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 706
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Filtr oleju

Post autor: MZR »

HF-204 w zupełności wystarczy. Ewentualnie jeszcze można od K&N symbol KN-204, u podstawy ma nakrętkę na klucz także można zakręcić zwykłym kluczem bez specjalnej nakładki na filtr, ale szczerze go nie polecam. Miałem go 2x i za drugim razem właśnie spod tej nakrętki zaczął cieknąć mi olej... HF-204 miałem 4x i nigdy nie było żadnych problemów. Jakiś czas temu i producent HIFLO wprowadził filtr HF-204 z nakrętką na klucz, oznaczenie filtra HF-204 RC. Może być MAHLE OC575. No i oczywiście oryginał Triumpha, symbol T1218001 (który tak naprawdę jest filtrem firmy WIX 51358), kosztuje w granicach 50-60zł. Także jak widać możliwości jest sporo :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Tomasz P
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 27, 2018 6:12 pm
Kontakt:

Re: Filtr oleju

Post autor: Tomasz P »

Dzięki Bonifacy i MZR za odpowiedź.

Przepraszam, za jeszcze jedno pytanie, ale wymieniam olej pierwszy raz i chcę to zrobić porządnie.
Wg instrukcji z Youtube po odkręceniu spustu oleju (pod spodem silnika) należy wymienić podkładkę na nową.
Gdzie kupujecie takie podkładki ?

LwG

Bonifacy
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 10, 2018 6:20 pm
Kontakt:

Re: Filtr oleju

Post autor: Bonifacy »

Oryginał T3558989 kosztuje z tego co pamiętam około funta. Korek ma średnicę 14 mm, uszczelka wymiary 14.4 X 23 X 3. Zamiennik kupisz za 1 zł.

Tomasz P
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 27, 2018 6:12 pm
Kontakt:

Re: Filtr oleju

Post autor: Tomasz P »

Dzięki Bonifacy,

Gdzie zaopatrujesz się w takie uszczelki lokalnie ? (nie będę tego ściągał z UK ;) ) Na allegro nie znalazłem takich uszczelek.

PS. Filtr, Olej plus klucz do filtra już do mnie jadą :)

LwG

Bonifacy
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 10, 2018 6:20 pm
Kontakt:

Re: Filtr oleju

Post autor: Bonifacy »

W lokalnym sklepiku motoryzacyjnym od jakiegoś Citroena. Na allegro też są zamienniki aluminiowe po 1 zł. Oryginały kupowałem u poprzedniego importera bez problemu. U każdego dealera powinny chyba być.

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 706
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Filtr oleju

Post autor: MZR »

Powinny być w większości sklepów motoryzacyjnych. Ja zakładałem dwa razy na starej podkładce i nic nie ciekło...
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Tomasz P
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 27, 2018 6:12 pm
Kontakt:

Re: Filtr oleju

Post autor: Tomasz P »

dzięki MZR :)

Awatar użytkownika
wzorian
Site Admin
Posty: 176
Rejestracja: ndz lis 26, 2017 9:48 am
Kontakt:

Re: Filtr oleju

Post autor: wzorian »

MZR pisze:Powinny być w większości sklepów motoryzacyjnych. Ja zakładałem dwa razy na starej podkładce i nic nie ciekło...
Hehe wstyd się przyznać ja w moim T100 przez 7 lat może raz tą podkładkę wymieniałem :D
Zwykła miedziana podkładka dostępna w każdym sklepie motoryzacyjnym jak coś.
Polecam też ten filt Hilfo najlepszy chyba stosunek ceny do jakości i oczywiście olej Motula ja tak 7 lat sam serwisowałem i było wszystko ok ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości