Bonneville LC usunięcie katalizatora

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
vrpT309
Posty: 58
Rejestracja: wt lis 07, 2017 4:19 pm
Kontakt:

Re: Bonneville LC usunięcie katalizatora

Post autor: vrpT309 »

Dźwiękowo bardzo fajnie. Na pewno nie potrzebuję żeby było jeszcze głośniej .
Wydechy zostaną raczej seryjne.

Walczę jeszcze z jednym delikatnym przedmuchem ( z jednej strony na wejściu do X-Pipe, tym bez uszczelek,niby wszystko dokręcone a coś tam delikatnie dmucha..)
Następny temat do rozważenia to Booster Plug.Sporo sprzecznych opinii w necie ,ale myślę,że jednak zdecyduję się na zakup.



Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Bonneville LC usunięcie katalizatora

Post autor: MZR »

vrpT309 pisze: czw maja 28, 2020 9:59 am Następny temat do rozważenia to Booster Plug.Sporo sprzecznych opinii w necie ,ale myślę,że jednak zdecyduję się na zakup.
Kolega Mike44 ma w swoim...
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Awatar użytkownika
wzorian
Site Admin
Posty: 176
Rejestracja: ndz lis 26, 2017 9:48 am
Kontakt:

Re: Bonneville LC usunięcie katalizatora

Post autor: wzorian »

Ja w ubiegłym roku przesiadłem się ze starego gaźnikowego t100 na t120 trochę nim pojeździłem ale od razu zdecydowałem się i usunąłem w nim ten katalizator.

Zainstalowałem model od TEC'a. Tak jak ci pisałem jest z tym trochę roboty ;) trzeba mieć tą sobotę wolną i można się za to zabierać samemu.

Z efektów jakie ja zauważyłem w moim t120 to wyraźna poprawa dźwięku silnika i to nawet na stock'owych tłumikach.

Co do jazdy to lepiej ciągnie od dołu nie jest tak zmulone w niższych zakresach obrotowych.
vrpT309 pisze: czw maja 28, 2020 9:59 am
Walczę jeszcze z jednym delikatnym przedmuchem ( z jednej strony na wejściu do X-Pipe, tym bez uszczelek,niby wszystko dokręcone a coś tam delikatnie dmucha..)
Tam idą 4 uszczelki każda strona cata ma uszczelkę. Jak nie masz to znaczy że wypierdziało rurą... Ja też z tym miałem problemy ;) Poprawiłem uszczelkę ale miałem cały komplet oryginalnych.

Takie uszczelki możesz sobie zamówić w Triumph Katowice na pewno mają to na serwisie.

vrpT309
Posty: 58
Rejestracja: wt lis 07, 2017 4:19 pm
Kontakt:

Re: Bonneville LC usunięcie katalizatora

Post autor: vrpT309 »

Masz rację.Źle się wyraziłem .
Pisząc "uszczelka" miałem na myśli te pierścienie metalowo-grafitowe.
Z przodu rzeczywiście też siedzą takie tuleje grafitowe( T2202346,jeśli się nie pomyliłem.. ) .Teraz ,już po walce ,nie pamiętam czy tam były ,czy je wydmuchało.

Ale motocykl ma 1300 mil przebiegu ,więc raczej powinny być.
Nie mniej ,zamówię je profilaktycznie i w wolnej chwili jeszcze raz rozkręcę , sprawdzę i ewentualnie wymienię.

vrpT309
Posty: 58
Rejestracja: wt lis 07, 2017 4:19 pm
Kontakt:

Re: Bonneville LC usunięcie katalizatora

Post autor: vrpT309 »

Obrazek

Obrazek

od wczoraj do X-pipe'a dołączył ten gadżet.. gorzej nie jest ,to pewne , brak strzałów z wydechów.. co do reszty- wciąż nie mam zdania.. :) ale generalnie jest OK..

goncior
Posty: 41
Rejestracja: pt wrz 20, 2019 8:18 am
Kontakt:

Re: Bonneville LC usunięcie katalizatora

Post autor: goncior »

Ja klameczki zrobiłem Obrazek

Obrazek
Obrazek

kubatroy
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 25, 2022 11:18 am
Kontakt:

Re: Bonneville LC usunięcie katalizatora

Post autor: kubatroy »

dopytałem w tym niemieckim sklepie ,to Motone..już zamówione. shareit vidmate app download

Marcin.T
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 30, 2022 7:12 pm
Kontakt:

Re: Bonneville LC usunięcie katalizatora

Post autor: Marcin.T »

Mam pytanko: motocykl bez katalizatora przechodzi przegląd?

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Bonneville LC usunięcie katalizatora

Post autor: MZR »

Jeżeli miał fabrycznie a został usunięty to zgodnie z obowiązującym prawem nie powinien przejść przeglądu. Radzę się nie chwalić diagnoście, że go nie ma, albo mówić, że nie było i powinien przejść przegląd. W dwóch swoich mam usunięty i nie miałem nigdy problemu z przeglądem. Jakby był ktoś zainteresowany to mam jeszcze jeden X-Pipe od MOTONE na sprzedaż :D
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Marcin.T
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 30, 2022 7:12 pm
Kontakt:

Re: Bonneville LC usunięcie katalizatora

Post autor: Marcin.T »

A ile takie cudo?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości