Pocenie silnika

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
sdevil
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 26, 2020 12:39 pm
Kontakt:

Pocenie silnika

Post autor: sdevil »

Dzień dobry,
od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Thruxton 900. Kupiłem uszkodzony + naprawiłem.
Jednak niepokoi mnie jeszcze jedna rzecz. Mianowicie po jeździe z jednej strony (z tej na którą jest przechylony motor jak stoi na nóżce) widać delikatne pocenie się (zdjęcia). Może ktoś miał coś podobnego? Czy mam się czy martwić? Czy może to coś ścieka?
Będę wdzięczny za pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
wzorian
Site Admin
Posty: 176
Rejestracja: ndz lis 26, 2017 9:48 am
Kontakt:

Re: Pocenie silnika

Post autor: wzorian »

Wymieniana może była uszczelka pod pokrywą zaworów? Pytam bo ja kiedyś miałem podobną sytuację z poceniem się silnika w moim starym T100.. wymieniałem pokrywe zaworów ze zwykłej na akcesoryjną chromowaną zakupiłem dodatkowo komplet śrub i nową uszczelkę. Okazało się że mechanik który mi to zakładał słabo dokręcił te śruby od pokrywy zaworów i sam ręcznie od oka z czuciem dociągnąłem je i przestało się pocić ;)

sdevil
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 26, 2020 12:39 pm
Kontakt:

Re: Pocenie silnika

Post autor: sdevil »

Dziękuję za informację. W długi weekend przysiądę do sprawy. Po wszystkim dam znać.
PZDR !

Awatar użytkownika
Mike44
Moderator
Posty: 171
Rejestracja: pn lut 13, 2017 10:21 am
Kontakt:

Re: Pocenie silnika

Post autor: Mike44 »

tak jak napisał Wzorian: dokręcenie dekla zaworów albo wymiana uszczelki na nową.

sdevil
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 26, 2020 12:39 pm
Kontakt:

Re: Pocenie silnika

Post autor: sdevil »

Dzięki!

Bonifacy
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 10, 2018 6:20 pm
Kontakt:

Re: Pocenie silnika

Post autor: Bonifacy »

Występował jeszcze problem z podkładkami-uszczelkami śrub pokrywy skutkujący za słabym jej dociśnięciem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości