zmiana kół w Bonneville T100 na szprychowe felgi

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
Awatar użytkownika
werewolf
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 07, 2020 7:50 pm
Kontakt:

zmiana kół w Bonneville T100 na szprychowe felgi

Post autor: werewolf »

Witam szacowne grono. Parę dni temu udało mi się spełnić moje wieloletnie marzenie i kupić Bonneville T100. Nie była to prosta sprawa bo większość moto dostępnych na rynku wtórnym to grube rozbitki albo zlepy ze stanów. Więc wybór naprawdę znikomy. W końcu upolowałem piękną boni w idealnym stanie- aż trudno uwierzyć w jak dobrym. jest już po fachowym serwisie i specjalistycznym przeglądzie i ku mojej uciesze nic niepokojącego nie wyszło. Jednak ze względu na niewielki wybór musiałem brać wersję nie do końca taką o jakiej marzyłem. chodzi o koła a mianowicie aluminiowe felgi. myślałem, ze to prosta sprawa ale jak się za to zabrałem to okazuje się że jednak nie. Moja Bonnie ma 17'' alufelgi- przód i tył a szprychówki na jakie chcę zamienić znalazłem tylko 17" i 19" przód. Tu pojawiają się problemy. Po pierwsze szkoda mi trochę praktycznie niejeżdżonych gum (niecałe 50 km) a po drugie gdybym chciał wstawić 19" do przodu to zaczyna się już grubsza zabawa. podniesienie błotnika, wymiana tarcz (tarcze też nowe w tej chwili mam założone), no i chyba najgorsze bo lagi też trzeba by wymienić bo ślimak jest z drugiej strony. Robi się z tego duża inwestycja a nie ukrywam, że wypłukałem się praktycznie całkowicie z kasy i zastanawiam się jak do tego podejść.

Może ktoś z Was zmieniał już koła w T100? Orientujecie się czy były wersję na szprychowych 17" z przodu i czy jest szansa, żeby dostać takie używane? Ewentualnie czy ktoś przerabiał przód na 19" szprychy i jak to wyglądało? Moja Bonnie to wersja z 2009r na aluminiowych kołach. już na wtryskach nie gaźniku. Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi. Pozdrawiam



vrpT309
Posty: 58
Rejestracja: wt lis 07, 2017 4:19 pm
Kontakt:

Re: zmiana kół w Bonneville T100 na szprychowe felgi

Post autor: vrpT309 »

może się mylę,ale chyba nie było T100 na alu.. SE i owszem..

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 706
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: zmiana kół w Bonneville T100 na szprychowe felgi

Post autor: MZR »

Wszystkie T100 były na szprychach... Na zdjęciu w avatarze widzę, że masz wersje SE a nie T100. Miałem kiedyś SE i zmieniałem w nim koła na szprychowe, tanio nie jest, a koszt opon to akurat najmniejszy wydatek :) Sprzedałem swój zestaw PLUG & PLAY w zeszłym roku, używany po dwóch sezonach, nie pamiętam już za ile, coś w granicach 3-4 tysięcy złotych. Zobacz mój wątek z SE tam jest opisane co musisz zrobić wraz z dokumentacją foto:

viewtopic.php?f=45&t=75
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-


_Marek
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 28, 2020 10:54 am
Kontakt:

Re: zmiana kół w Bonneville T100 na szprychowe felgi

Post autor: _Marek »

Jeśli idzie o silniki 865 ccm, to tylko T100 865 ccm miał koła szprychowe. Przednie jest 19", tylne 17" Innych szpychowych nie było.
Pozostałe modele miały koła ze stopów w jednym rozmiarzse. Nie wiem czy i jak będzie jeździć moto po zmianie 17" na 19". O ile zmienią się kąty i czy będzie to miało wpływ np. na bardziej leniwe wchodzenie w zakręty. Na pewno zmienią się wskazania prędkościomierza. Mogą też być problemy z błotnikiem.

Poniżej wątek na ten temat. Piszą w nim o dorabianiu dystansów na przód, żeby koło 'trafiło' w zaciski hamulca/ Pewnie inna jest grubość piasty.
https://www.triumphrat.net/threads/19-r ... se.845266/

Pozrd, Marek

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 706
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: zmiana kół w Bonneville T100 na szprychowe felgi

Post autor: MZR »

_Marek nie do końca masz rację... Koła szprychowe miał również Scrambler i Thruxton. Scrambler miał koła stalowe chromowane 19" na przodzie i 17" na tył. Thruxton miał obręcze aluminiowe z rozmiarami 18" x 17".
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

_Marek
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 28, 2020 10:54 am
Kontakt:

Re: zmiana kół w Bonneville T100 na szprychowe felgi

Post autor: _Marek »

Ok. Dzięki za sprostowanie

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości