Modyfikacja wydechów u Edhaust??

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
Awatar użytkownika
Aroo
Posty: 35
Rejestracja: wt kwie 21, 2020 12:15 pm
Kontakt:

Modyfikacja wydechów u Edhaust??

Post autor: Aroo »

Witam szanowne grono.
Czy ktoś z Was modyfikował seryjne wydechy u Edka w Nowym Dworze Mazowieckim w swoim Bonniem ?
Miałem okazję słyszeć jak brzmi wydech po modyfikacji w SE i powiem że to była muzyka dla moich uszu.
Przymierzam się do tego w zakończeniu sezonu i chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat.
Wszelkie możliwe za i przeciw proszę i dziękuję :) LwG



Awatar użytkownika
Mike44
Moderator
Posty: 171
Rejestracja: pn lut 13, 2017 10:21 am
Kontakt:

Re: Modyfikacja wydechów u Edhaust??

Post autor: Mike44 »

Witaj!

Edek jest mi znany ze słyszenia, ale niestety nie mogę się odnieść do jakości jego modyfikacji, bo nie miałem okazji zobaczyć i posłuchać żadnego Bonneville'a z takim wydechem.

vrpT309
Posty: 58
Rejestracja: wt lis 07, 2017 4:19 pm
Kontakt:

Re: Modyfikacja wydechów u Edhaust??

Post autor: vrpT309 »

Nie jestem pewien ,czy mój kumpel nie ma założonych wydechów Norman Hyde TOGA (od innego niż Bonnie modelu ) do gaźnikowego Bonnevilla .. dopytam u kogo to robił..Było to gdzieś pod Warszawą.. zrobione solidnie ,dźwiękowo ekstra..

Awatar użytkownika
Aroo
Posty: 35
Rejestracja: wt kwie 21, 2020 12:15 pm
Kontakt:

Re: Modyfikacja wydechów u Edhaust??

Post autor: Aroo »

No i niestety nie będzie modyfikacji wydechów mimo szczerych chęci.
Okazało się że te oryginalne wydechy trzeba ciąć z obu stron aby zmodyfikować wkłady.
Po takiej operacji wydechy już nie będą tak wyglądały jak poprzednio dlatego też postanowiłem że jednak wygląd jest ważniejszy niż walory słuchowe.

Kuba Wirus
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 15, 2022 8:55 am
Kontakt:

Re: Modyfikacja wydechów u Edhaust??

Post autor: Kuba Wirus »

Aroo pisze: pn lut 08, 2021 8:40 am No i niestety nie będzie modyfikacji wydechów mimo szczerych chęci.
Okazało się że te oryginalne wydechy trzeba ciąć z obu stron aby zmodyfikować wkłady.
Po takiej operacji wydechy już nie będą tak wyglądały jak poprzednio dlatego też postanowiłem że jednak wygląd jest ważniejszy niż walory słuchowe.


Odświeżę temat z prośbą o radę.

Jestem po wstępnych rozmowach z Edkiem, wie co mam i czego chcę. Mam ten sam dylemat co @Aroo, ale wpadłem na pomysł zakupienia kompletu używanych oemowych i przerobienia właśnie takiego "drugiego" kompletu. Jest tego troche na allegro. Jestem kompletna noga niestety w kwestii mechaniki i stąd moje pytanie: u mnie tłumiki mają oznaczenie 2201652 i 53, na allegro są z innym numerem części np:

https://allegro.pl/oferta/tlumik-wydech ... 1883866004

Czy będą pasować do mojego ?

Dzięki z góry za wszelkie cenne uwagi!

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Modyfikacja wydechów u Edhaust??

Post autor: MZR »

Twój powinien być na gaźnikach, te z Allegro pochodzą od modelu na wtrysku.
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Kuba Wirus
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 15, 2022 8:55 am
Kontakt:

Re: Modyfikacja wydechów u Edhaust??

Post autor: Kuba Wirus »

MZR pisze:Twój powinien być na gaźnikach, te z Allegro pochodzą od modelu na wtrysku.
Dzieki MZR! Powinienem szukac zatem konkretnych numerow ? Znajde gdzies w sieci liste/sciage?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Modyfikacja wydechów u Edhaust??

Post autor: MZR »

-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Kuba Wirus
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 15, 2022 8:55 am
Kontakt:

Re: Modyfikacja wydechów u Edhaust??

Post autor: Kuba Wirus »

Kuba Wirus pisze:
MZR pisze:Twój powinien być na gaźnikach, te z Allegro pochodzą od modelu na wtrysku.
Dzieki MZR! Powinienem szukac zatem konkretnych numerow ? Znajde gdzies w sieci liste/sciage?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czesc - a nasunelo mi sie takie pytanie, czy w przypadku jak one i tak przeciez ida do rozwiercania to w dalszym ciagu jest roznica czy gaznik czy wtrysk? One maja rozne wymiary?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bonifacy
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 10, 2018 6:20 pm
Kontakt:

Re: Modyfikacja wydechów u Edhaust??

Post autor: Bonifacy »

Wymiary są takie same, wtryskowe mają w przedniej części katalizator. Mam gdzieś na strychu rozwiercone wg sposobu z Rat forum. Może poszukaj wydechów fabrycznych, ale TOR Triumph Off Road. Mam takie teraz założone (Toga nie wytrzymały 10 lat, jeden przegnił). Numery to A9600100 A9600101. Widziałem na eBay.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości