Wybór Thunderbirda

Wszystko o Thinderbirdzie i Thunderstormie - motocyklach z grupy "Cruisers"
Krystian
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 22, 2020 4:17 pm
Kontakt:

Wybór Thunderbirda

Post autor: Krystian »

Witam
Planuje przesiąść się z Yamahy XVS950A na Thunderbirda. W mojej okolicy nie znam nikogo, kto posiada taki motocykl.
W związku z tym mam parę pytań do właścicieli lub osób, które miały okazję nim jeździć.
Mam 173cm wzrostu, czy Triumph nie będzie zbyt duży?
Jak wygląda sprawa z serwisowaniem? Klocki, filtry, oleje to standard, więc problemu nie ma. Ale co ze silnikiem- świece, luzy zaworów itp. Na zachodnich forach ludzie narzekają na koszty, jak to wygląda u nas?
Jakie przebiegi wytrzymują opony w naszym klimacie. Tu znowu posiłkując się innymi forami znalazłem informację o 8-13 tys. km ze względu na duży moment.
Jakieś większe wady na ten motocykl?
Czy są duże różnice w prowadzeniu między wersjami 1600/storm/Commander/lt?
Przy oglądaniu motocykla na co najbardziej zwracać uwagę?
Mam nadzieję, że trochę informacji w tym wątku się uzbiera, bo ciężko coś znaleźć.
Pozdrawiam
Krystian



Danny_LFC
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 26, 2019 12:12 am
Kontakt:

Re: Wybór Thunderbirda

Post autor: Danny_LFC »

Subiektywna podpowiedź:) - Storm, bo to jeden z najładniejszych motocykli w tej klasie:) Mocny, zadziorny i nie ma znamion kopiowania konkurencji. Jazda nim dostarcza mnóstwa emocji bo nie jest to typ z kategorii kanapowóz - raczej narowisty drań:) Rewelacyjna maszyna. No ale co kto lubi ..

Jakobs81
Posty: 54
Rejestracja: ndz mar 03, 2019 9:07 pm
Kontakt:

Re: Wybór Thunderbirda

Post autor: Jakobs81 »

Chyba Ci już odpisałem na FB, powtórzę tutaj i trochę się rozpiszę/doprecyzuję :)
Mam 178cm wzrostu i nie jest za duży 🙂 Bardziej mi przeszkadza odległość siedzenia od kierownicy, jest mi trochę nie wygodnie przy dłuższej trasie, jadę naciągnięty. Zmieniłem kanapę na tą oryginalną Triumph-owską (zdjęcie poniżej, ta z oparciem), łączoną, niestety, troszkę lepiej ale to jeszcze nie to. Więc jak masz krótkie ręce to będziesz miał tak samo jak ja. W planach mam wymianę riserów na dłuższe, żeby kierownicę trochę przysunąć do siebie. Niestety ten zabieg wymaga wymiany wszystkich linek. Jak pamiętam jeżeli kupisz Strom-a tam chyba są już dłuższe risery, ale głowy sobie nie dam uciąć.

Druga sprawa - to kołnierz wydechowy. Lubi się oderwać, można to pospawać lub kupić ładniejsze od Fast Eddy Sports
Obrazek

Tu masz link do sklepu - https://www.fasteddysports.com/products ... ct_id=1029

Trzecia sprawa - mnie jeszcze nic się z tym nie stało, ale koledzy raportują, żeby zabezpieczyć jednak samą chłodnicę akcesoryjnie ponieważ jak coś (np. kamyczek) wbije się w nią, to ciężko ją uratować, najczęściej trzeba ją wymienić. Na to zwróciłbym uwagę przy zakupie.

Więcej grzechów nie pamiętam.
Pamiętaj tylko o jednym, naszego modelu już nie produkują i często akcesoryjne części / dodatki są już nie do kupienia, albo bardzo ciężko je kupić

Sam w 2019 roku kupiłem podesty dla pasażera w promocji bardzo dobrej na https://www.totaltriumph.co.uk/ niestety żeby je zamontować trzeba mieć również uchwyt do nich. Praktycznie nie do dostania. Dopiero 07.2020 r. na ebay.com jakiś warsztat w Marsylii wystawił jedną sztukę (nową, nieużywaną). Kupiłem nie zastanawiając się ani sekundy.

Drugim świętym Graalem to oparcie kierowcy do kanapy
Obrazek

A tak poza tym, poezja, bajka, mistrzostwo! Ale powiem szczerze, że jak tylko go zobaczyłem, to zachorowałem na niego i do dzisiaj nie wyobrażam sobie mieć innego motocykla.

Mój aktualnie wygląda tak :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sob sty 23, 2021 4:01 pm przez Jakobs81, łącznie zmieniany 4 razy.

Krystian
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 22, 2020 4:17 pm
Kontakt:

Re: Wybór Thunderbirda

Post autor: Krystian »

Dziękuję za opinię i zdjęcie- świetna maszyna, bez zbędnych dodatków i w słusznym kolorze.
Ja swoją znajdę też wstawię zdjęcie z krótkim opisem (mam nadzieję, że będzie to storm).

Danny_LFC
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 26, 2019 12:12 am
Kontakt:

Re: Wybór Thunderbirda

Post autor: Danny_LFC »

Powodzenia! Nie wiem jak inne modele ale Storm obecnie jest trudno osiągalny ...Nikt nie chce się pozbyć:)

wzorowybrodacz
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 9:22 am
Kontakt:

Re: Wybór Thunderbirda

Post autor: wzorowybrodacz »

Świetna maszyna!!! :)

Krol
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 23, 2024 6:42 pm
Kontakt:

Re: Wybór Thunderbirda

Post autor: Krol »

Storm
Dobry wybór
Mój z 2012 ma 56kkm
Ten element ze zdjęcia także zgubiłem. Triumph zrobił gest handlowy
Gdybyś był zainteresowany to jest do kupienie. Do obejrzenia w salonie Triumpha w Warszawie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości