Rocket III - jakie żarówki

Wszystko o Ameryce, Speedmasterze i Rockecie - klimatycznych kruzerach z grupy "Cruisers"
Boho
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 21, 2017 3:05 pm
Kontakt:

Rocket III - jakie żarówki

Post autor: Boho »

Szanowni,
kolejny temat - wydaje mi się, że standardowe żarówki H4 jakie posiadam w oryginalnych reflektorach delikatnie rzecz ujmując trochę słabo doświetlają drogę :cry:
I tu pytanie - czy polecacie jakieś wzmacniane żarówki (jest wiele typu 130% i więcej, ale czy to tylko chwyt marketingowy, czy faktycznie lepiej świecą i czy nie uszkadza to jakoś reflektora lub instalacji) albo ledy (ale te chyba nie mają homologacji)? Założenie jest takie, że chce zostawić oryginalne reflektory. Ktoś coś poleci i doradzi?
Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
Luke
Posty: 331
Rejestracja: pt paź 16, 2015 9:01 pm
Kontakt:

Re: Rocket III - jakie żarówki

Post autor: Luke »

Testowalem zarowki 120% normy i powiem szczerze, ze roznica zadna - poza cena :)

Za to LEDy... to jest juz cos - polecam, coraz tansze i mniejsze :)
Freelancer - pozycjoner, Seowiec do wynajęcia - https://Freelancer-warszawa.pl | https://freelancerka.com

kamyq
Posty: 9
Rejestracja: ndz lut 25, 2018 9:23 pm
Kontakt:

Re: Rocket III - jakie żarówki

Post autor: kamyq »

Dobrą sprawą jest też wymiana całych lamp na ledowe. Będę się powoli przymierzał. Najważniejsze żeby były z homologacją, oraz trzeba spojrzeć na właściwości światła i barwę temperaturową etc. Wzmacniane żarówki h4 mają to do siebie że różnica w ilości lumenów jest spora, jaśniejsze mocniejsze. Natomiast zawsze kryje się coś za tym-po pierwsze cena-są sporo droższe. Żywotność ich niestety też jest o wiele mniejsza niż tych standardowych. Sprawdzone przeze mnie wielokrotnie:)

Boho
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 21, 2017 3:05 pm
Kontakt:

Re: Rocket III - jakie żarówki

Post autor: Boho »

Myślałem o ledach, ale one jako same żarówki nie mają homologacji i chyba właśnie trzeba zmieniać całe lampy - nie sprawdzałem szczegółowo. Poza tym chciałem zachować oryginalne.
Póki co kupiłem H4 Osram Laser Night Breaker + 130 % (nie pamiętam czy to cała nazwa) za 75 zł za 2 (więc są droższe niż standardowe, ale nie jakoś zaporowo, dla wykonania próby).
Założyłem, ale nie jestem pewien różnicy. Tj. wymieniłem jedną i jak patrzyłem na klosze z przodu to nie widziałem specjalnej różnicy w jasności oświetlenia (przy czym, miałem też Osram tylko zwykłe). Póki co wymieniłem obydwie, ale muszę wymienić tylko jedną i przejechać się w nocy, albo sprawdzić ewentualne różnice na bramie itd. Ale to w wolnej chwili ...

Acha no i na opakowaniu ich żywotność faktycznie jest oznaczona jako o połowę krótsza od standardowych :(

kamyq
Posty: 9
Rejestracja: ndz lut 25, 2018 9:23 pm
Kontakt:

Re: Rocket III - jakie żarówki

Post autor: kamyq »

Link do żarówki led z homologacją-kwestia przymiarki głębokości (radiator chłodzący).
http://allegro.pl/zestaw-h4-led-12v-24v ... mwodPlILuQ
W podobnej cenie można znaleźć całe reflektory z homologacją, jest ich sporo do wyboru i różnego rodzaju:)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość