Street triple ściaga w lewo

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
shoov
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 06, 2018 6:13 pm
Kontakt:

Street triple ściaga w lewo

Post autor: shoov »

Witam!, mam mały problem a w zasadzie pytanie co może być wynikiem ściagania motocykla w (tym przypadku) lewą strone ?
Motocykl kupiłem w typowo nadwiślańskiej wersji poskładany z gów.. no dobra żeby się trypel nie obraził.. jest to rzeżba nowoczesna jakiegoś zapewne handlarza albo innego gatunku podczłowieka.
Motocykl nie prowadził się prosto i miał wcześniej przygodę/y.. czego wszelakie zabiegi artystyczne nie były w stanie zatuszować. Ale to wiedziałem w momenciej jak już nim jechałem jeszcze przed zakupem. Kiedyś na pewno leżał na lewej stronie (co wiecej to nawet przenajświetsza panienka wespół z macierewiczem i jego chorą wyobrażnia nie byłby w stanie odgadnąć).
Ale ale.. z braku dostępności prostych egzemplarzy w promieniu.. odpowiednio dużym i w związku z duża chęcia nabycia, ograniczonym czasem no i domieszką zarówno wrodzonej jak i nabytej podczas mojego stosunkowo krótkiego jeszcze życia (tak pisze bo mam nadzieję żyć długo i szczęśliwie) głupoty.. kupiłem go.
Ale żeby nie było że jestem aż takim imbecylem, przed dokonaniem transakcji mojego życia wziąłem go na sprawdzenie ramy do Tech-Moto w Krakowie . Tam założyli na bidula tego ich "mega maxa" i dokonali pomiarów ramy. Okazało się że rama jest jak najbardziej prosta ale przednie zawieszenie już nie bardzo.
Kupiłem więc ten.. tego.. to coś z zamiarem wyprowadzenia tego na prostą.
Z racji jednak że nie jestem miłośnikiem grzebania w kupie, zamówiełm nowe pólki w salonie triumpha, nowe golenie, nowe lagi, panweki zawieszenia, łożyska kół, główki ramy, uszczelniacze oleje i takie tam.. no i biustonosz dla żony.. nie no żarcik, zamówiłem w sklepie z motocyklami nie tym drugim.
Po czym oddałem to wszystko do chłopców z Wilcza Garage w stolicy, znaczy w Krakowie, gdzie to tryplonka poskładali do kupy.. ale to miała być taka ładna kupa wiecie, nie takie brzydkie śmierdzące coś że aż szczypie w oczy i kwiaty więdną.
Jakiś tydzień temu do mnie przyjechał poskładany i ku mojemu wqr.. albo bardziej kulturanie powiedziawszey lekiej irytacji zmieszanej z dozą niedowierzania (serio poważnie sie wkurwiłem) okazało się że trypel nie jedzie prosto. Kiedy puszczam kierownice ciągnie go w strone lewą (profil drogi tu nie gra roli objeżdziłem już wszystkie okoliczne wsie i miasta, na luzie i na biegu w te i wewte pasem lewym prawym pod górke z górki).
Pomyślałem że może koło tylne nieosiowo jest ustawione przy regulacji łąńcucha.. ale to tez nie to. Koło wygląda w porządku odległości od osi wahacza do osi koła wyglądana to że się zgadzają.
Tłumiki mam dwa symetrycznie wiec to też nie wydech jest przyczyna. Zeby jechał prosto musze się troche wychylić w prawo.. nie musze co prawda zwisać jak małpa na prawej stronie ale jednak. W zakręty składa się ładnie zarówno lewe jak i prawe.
A i nie jestem dzwonnikiem z notre dame.. znaczy jestem symetryczny.. raczej.. tak z grubsza.. żona tak twierdzi, jest wprawdzie miła ale powiedziała by mi jakby coś było nie tak. Nie mam garba z żadnej strony w każdym razie.

Jakieś pomysły ? :D

Mi jeszcze przychodzi do głowy przednia opona.. opon nie zmianiałem. Miły młodzieniec od którego nabyłem to jedyne wswoim rodzaju dzieło sztuki jeżdził na krzywym zawieszeniu na tych samych oponach.. Opon innymi słowy nie zmieniałem.



shoov
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 06, 2018 6:13 pm
Kontakt:

Re: Street triple ściaga w lewo

Post autor: shoov »

Mam koło tylnie przesuniete o 5mm w stone prawa wzgledem koła przedniego :)
Zebatka jest zciachana nieco z prawej strony (tylna zebatka) i kosc kołyski amortyzatora jest nieco zrysowana z lewej strony przez kołyskę..
Zatem albo ktoś ulepił coś na ośce wahacza ze zbyt małym dystansem po stronie prawej (tej stronie bez sruby regulacyjnej). Albo wahacz jest bardzo krzywy.

Czy ktoś ma możliwość zrobienia zdjęcia miejsca w którym wahacz łączy sie z ramą po stronie prawej aby mniej więcej zobaczyc jak duża odległość jest pomiędzy ramą (a raczej tym jajkiem na którym osadzona jest oś) i końcem wahacza. Jak duża część prawego dystansu jest widoczna?
Dla poglądu chodzi mi o ten dystans zaznaczony na załączonym zdjęciu. Niestety nie mam tu w okolicy zadnego trypla z którym mógłbym to porównac.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Bonifacy
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 10, 2018 6:20 pm
Kontakt:

Re: Street triple ściaga w lewo

Post autor: Bonifacy »

Tyle widać
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Michal.krk
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 18, 2019 5:18 pm
Kontakt:

Re: Street triple ściaga w lewo

Post autor: Michal.krk »

A w wilczej nie zrobili pomiaru osiowisci?
Będę w garażu to zrobię zdjęcia, skąd w ogóle jesteś? Jeśli krk to możemy porównać

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości