Speed Triple - na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
Awatar użytkownika
Meloman
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 30, 2015 9:58 pm
Kontakt:

Speed Triple - na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Post autor: Meloman »

Jak w temacie - czaję się :)
To nie będzie mój pierwszy motocykl i powiedzmy że wiem o co chodzi ze stanem opon, prostą ramą, ściąganiem na którąś stronę - czyli te podstawowe kryteria oceny, ale może jest coś "szczególnego" w Speed Triple, na co warto zwrócić uwagę przy kupnie/oględzinach?

I jak z ewentualnymi cenami napraw tych rzeczy? Czy to dyskwalifikacja, jeśli "coś" znajdę?


Triumph or die trying!

Funkyfresh
Posty: 34
Rejestracja: pn sie 15, 2016 11:09 pm
Kontakt:

Re: Speed Triple - na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Post autor: Funkyfresh »

Czesc ! Jestem od niedawna posiadaczem Typla 955i i za bardzo nie moge pomoc a jedynie podrzucic swoje odczucia ! Po pierwsze w moim egzemplarzu biegi 1 i 2 wczodza czasem dosyc ciezko , czasem zdarzy wsadzic sie luz zamiast biegu z 1 na 2 i odrotnie (nie wiem czy 955 tak ma czy moja skrzynia jest juz zmeczona ) ! Jezeli juz miales stycznosc z motocyklami to na pewno jestes w stanie wyczuc luz na lozyskach glowki ramy ! Po za tym istotniejszych wad nie zauwazylem na razie ! Na pewno podjarany jestem momentem obrotowym ktory znajduje sie pod prawa reka i dostepny jest zawsze :) , hamulce brzytwa , nie doswiadczony musi uwazac z przednim bo moze skonczyc sie to zle , no i prowadzenie - latasz jak rowerem ! Polecam szczerze ten motocykl bo jest zajebi... ! P.s Bandit 1200 nie odjezdza mi na prostych a czasami wrecz mialem wrazenie ze go dojezdzam ;) Udanego zakupu !

WieRcik
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 20, 2016 6:35 pm
Kontakt:

Re: Speed Triple - na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Post autor: WieRcik »

Funky zmień olej to jego wina , Triumphy są bardzo czułe na to.
Obrazek

Funkyfresh
Posty: 34
Rejestracja: pn sie 15, 2016 11:09 pm
Kontakt:

Re: Speed Triple - na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Post autor: Funkyfresh »

Wiercik tak slyszalem ze sa czule na oliwe ! A orjentujesz sie moze jaka specyfikacja oleju jest przewidziana do 955i ? Bo nigdzie nie moge tego znalezc !

Awatar użytkownika
ded
Posty: 96
Rejestracja: śr lis 09, 2016 11:23 am
Kontakt:

Re: Speed Triple - na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Post autor: ded »

Odgrzeję bo pewnie się komuś przyda. Jestem po zmianie oliwy. U mnie skrzynia pracowała ciężko, po 100km noga bolała do wrzucania wyższego biegu a jeżdżę w odpowiednich butach. Po zakupie sprzedawca dał mi starą bańkę z oliwą LM Street 15w50 półsyntetyk. Twierdził że mało jeździł i oliwa ma 2 lata więc należy zmienić. Po obczytaniu się kupiłem BelRey exs 10w40 pełny syntetyk- bardziej odpowiedni do mojego stylu jazdy. O ile w pracy silnika nie stwierdziłem różnic (może też z uwagi na głośny wydech) to skrzynia pracuje wreszcie lekko. Różnica jest bardzo odczuwalna- normalnie inna skrzynia. Polecam więc poszukać info na forach i wybrać coś sprawdzonego w Triumphach. Moto mam 3 dzień ale pierwszego dnia skrzynia dała mi się we znaki ciężką (choć poprawną) pracą.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości