street triple 675 - długo komp piszczy zanim odpali - 2008r

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
Triumf1
Posty: 22
Rejestracja: sob lip 10, 2021 11:20 am
Kontakt:

street triple 675 - długo komp piszczy zanim odpali - 2008r

Post autor: Triumf1 »

witam,
takie pytanie, street triple 675, 2008r.

wkładam kluczyk, zapłon, i nie mogę odpalić, muszę czekać z 8 sekund, w tym czasie (chyba komputer) wydaje dźwięki jak stary modem,
coś tam piszczy i jak przestanie dopiero mogę odpalić, w innych moto jakie miałem nigdy tak długo nie trzeba było czekać.
czy ten model tak ma, czy coś jest nie tak z moim moto ?

mogę nagrać zdarzenie na video w razie czego



szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: street triple 675 - długo komp piszczy zanim odpali - 2008r

Post autor: szewczenko »

Podejrzewam, że masz na myśli dźwięk pompy paliwa, ale możesz nagrać będzie łatwiej ocenić. Pompa w tym motocyklu chodzi głośniej i może trochę dłużej trzeba zaczekać po przekręceniu kluczyka zanim odpalisz moto. Ale szczerze, nigdy nie próbowałem odpalać wcześniej niż pompa skończy pracę... A jak gasisz moto, to pewnie po kilku sekundach z motocykla również wydobywają się dźwięki ?

marcinsu
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 05, 2020 11:03 pm
Kontakt:

Re: street triple 675 - długo komp piszczy zanim odpali - 2008r

Post autor: marcinsu »

Raczej to normalne, w 765 też po przełączeniu muszę chwilę zaczekać na pompę i dopiero mogę odpalić.

Może w innych z nożnym rozrusznikiem lub w jakichś starszych było inaczej.

Awatar użytkownika
Mike44
Moderator
Posty: 171
Rejestracja: pn lut 13, 2017 10:21 am
Kontakt:

Re: street triple 675 - długo komp piszczy zanim odpali - 2008r

Post autor: Mike44 »

To pompa paliwa. W wielu klasykach też jest podobny dzwięk pompy. Takie piszczenie połączone z efektam ssania paliwa (zasysania).

Triumf1
Posty: 22
Rejestracja: sob lip 10, 2021 11:20 am
Kontakt:

Re: street triple 675 - długo komp piszczy zanim odpali - 2008r

Post autor: Triumf1 »

problem rozwiązany,

nie, to nie pompa, dźwięk był jak taki stary modem z różnymi losowymi dźwiękami, typowo komp lub jakaś elektronika,
ale, że coś mi aku padał to zakupiłem nowy aku i teraz odpala od razu, widać coś miał problemy z napięciem i takie dźwięki wydawał.

a aku jak postało 2 tyg w moto nie podłączone to padał i nie dało sie moto odpalić, ładowanie aku prostownikiem do pełna trwa z 20 minut, co wydawało mi się grubo za krótko ;)

z nowym aku wszystko działa

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości