TuneEcu

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
bart675R
Posty: 18
Rejestracja: ndz maja 01, 2022 2:23 pm
Kontakt:

TuneEcu

Post autor: bart675R »

Witam jak zrobić zeby miec aplikacje w telefonie tune ecu do strert tripla 675 , albo który kabel z oprogramowaniem kupic ? pozdrawiam



marcinsu
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 05, 2020 11:03 pm
Kontakt:

Re: TuneEcu

Post autor: marcinsu »

Zależy od rocznika motocykla.
Na podstawie VIN możesz sprawdzić https://tuneecu.fr/docs/_en/Basic_guide.html

Obecnie tylko wersja na androida jest wspierana i zdaje się że tylko Obdlink wspiera modyfikowanie mapy.

Dla swojego Street 765 posiadam adapter MX+ i bez problemu mogę dostać się do motocykla. Nie próbowałem zmiany mapy zapłonu ponieważ nie mam takiej potrzeby. Używam bardziej do diagnostyki + reset interwału po wymianie płynów. Jest tam jeszcze możliwość programowania TPMS i wykonywanie testów poszczególnych komponentów (np. uruchomienie pompy paliwowej).

bart675R
Posty: 18
Rejestracja: ndz maja 01, 2022 2:23 pm
Kontakt:

Re: TuneEcu

Post autor: bart675R »

witam , a jak poradzić sobie z wolnymi obrotami , tylko komp? wolne obroty 1280 ,1300 , za dużo i nie chce zejść niżej
Już się zapoznałem z tematem , rozumiem że trzeba sobie pobrac tune ecu i zapłacić ? czy bez płatnośći jak teraz pobrałem tez mozna coś zrobić? szczególnie chodzi mi o regulacje obrotów?

Bonifacy
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 10, 2018 6:20 pm
Kontakt:

Re: TuneEcu

Post autor: Bonifacy »

To są prawidłowe obroty - 1250 obr/min

bart675R
Posty: 18
Rejestracja: ndz maja 01, 2022 2:23 pm
Kontakt:

Re: TuneEcu

Post autor: bart675R »

Dokładnie jest więcej 1300 do 1400 w danych technicznych znalazłem 1100 + - 100

Bonifacy
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 10, 2018 6:20 pm
Kontakt:

Re: TuneEcu

Post autor: Bonifacy »

1250.png
Z serwisówki.

Jaki odczyt TPS ?

A jak odczytujesz wartość obrotów? Z TuneECU czy z obrotomierza?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

bart675R
Posty: 18
Rejestracja: ndz maja 01, 2022 2:23 pm
Kontakt:

Re: TuneEcu

Post autor: bart675R »

Ja odczytuje z innej apki diagnostycznej od. Samochodu, i mnie połączyło i podstawy takie jak obroty, temperatura, itp pokazuje, czekam na wtyczkę pod tune ecu, a tps co to dokładnie jest?

Bonifacy
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 10, 2018 6:20 pm
Kontakt:

Re: TuneEcu

Post autor: Bonifacy »

TPS - czujnik położenia przepustnicy
Z ciekawości sprawdziłem u siebie.
ecu 2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

bart675R
Posty: 18
Rejestracja: ndz maja 01, 2022 2:23 pm
Kontakt:

Re: TuneEcu

Post autor: bart675R »

ogólnie nie znam jego historii , motocykl z francjii , na początku miał 1400 na wolnych ale wymieniłem filtr powietrza (bardzo brudny i chyba oryginalny ) i się o 100 obrotów znmiejszyło. Wczoraj wymieniłem olej którego moim zdaniem na bagneciku było tez za dużo i strasznie stary przepalony.(filtr z logo triumpha moto ma na liczniku 14100tys km rocznik 2009) więc nie wiadomo kiedy olej był wymieniany. po zalaniu nowego castrola z instrukcji rekomendowanego , silnik ma 1250 zmniejszyły sie o 100 co mnie cieszy i juz jest spokojniejszy na wolnych. na aplikacji obecnej przepustnica na wolnych jest na zero (zamknięta ) w poniedziałek bede miał wtyczkę do tuneecu i podłączę . A powiedz mi to MAP 680 hpa to od czego jest ? mi zalezy jeszcze zobaczyć balans przepustnic jak pokazuje , i wiesz jakie powinny być dokładnie ciśnienia ? pozdrawiam

Bonifacy
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 10, 2018 6:20 pm
Kontakt:

Re: TuneEcu

Post autor: Bonifacy »

MAP - czujnik podciśnienia w dolocie 680 hPa to średnie podciśnienie w kolektorach. Przy ustawianiu balansu ustawiasz je na równa wartość.
ecu1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości