P0130 Lamba sensor, circuit malfunction

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
qukasz
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 23, 2022 9:50 pm
Kontakt:

P0130 Lamba sensor, circuit malfunction

Post autor: qukasz »

Witam, w moim street triplu 07r. pojawia się sporadycznie check związany z błędem P0130. Baku nie zrzucałem, widoczna wiązka, wtyczka jak i sonda wyglądają zdrowo. Można powiedzieć że eliminuję uszkodzenie wiązki przez to że błąd ujawnia się zawsze w tych samych warunkach, na biegu jałowym przy dłuższym postoju. Moto posiada tłumiki arrow, bez bd killerów.

Jak wyłączyć sondę posiadając TuneEcu 2.5 pod windowsem? Wczytać mapę, odhaczyć CO2 sensor w lewym dolnym rogu, zapisać i wgrać do sterownika? Wyłączenie to chyba najszybsza eliminacja żółtej kontrolki? Proszę o opinię.
Ostatnio zmieniony czw sie 04, 2022 10:35 pm przez qukasz, łącznie zmieniany 1 raz.



szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: P0130 Lamba sensor, circuit malfunction

Post autor: szewczenko »

Najprościej jest użyć emulatora sondy lambda. https://www.ukracesupport.com/collectio ... inator-kit

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: P0130 Lamba sensor, circuit malfunction

Post autor: MZR »

Ja w Bonnevillu po usunięciu sond lambda wyłączałem za pośrednictwem TuneEcu przy okazji wgrywania nowej mapy, później trzeba było zrobić jeszcze adaptacje. Kontrolka "check" się nigdy nie zaświeciła. Kiedy przywracałem motocykl do stanu fabrycznego to też je włączałem za pośrednictwem TuneEcu. Możesz też założyć emulatory jak pisze kolega:
szewczenko pisze: czw sie 04, 2022 5:50 pm Najprościej jest użyć emulatora sondy lambda. https://www.ukracesupport.com/collectio ... inator-kit
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

qukasz
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 23, 2022 9:50 pm
Kontakt:

Re: P0130 Lamba sensor, circuit malfunction

Post autor: qukasz »

Dzięki za podpowiedzi, raczej zostawię sondę tak jak jest i ogarnę to programowo.

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: P0130 Lamba sensor, circuit malfunction

Post autor: MZR »

Sondy miałem zdemontowane (wtyczki elektryczne zaślepione, a w otwory w kolankach wkręcone zaślepki).
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości