Serwis na 60.000 km

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
perkoz
Posty: 12
Rejestracja: śr lis 24, 2021 11:33 pm
Kontakt:

Serwis na 60.000 km

Post autor: perkoz »

Hej.
Mam pytanie w sprawie serwisu Speed Triple 1050 05r. 60.000 km przekroczone i mechanik mówi że trzeba przy tym przebiegu wymienić rozrząd , regulacja zaworów itp. razem z serwisem olejowym to koszt ponad 3k.
Czy jeśli nic się z moto nie dzieje, żadnych niepokojących dźwięków itd to czy obowiązkowo trzeba robić taki duży serwis z takim przebiegiem ? Co o tym sadzicie ? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
rafalk
Posty: 18
Rejestracja: śr maja 31, 2017 5:56 am
Kontakt:

Re: Serwis na 60.000 km

Post autor: rafalk »

Wszystko zależy co miałeś wcześniej robione z silnikiem, jeśli nic nie było ruszane to należało by taki serwis zrobić. U mnie podobna sytuacja - Speed 06r, lekko ponad 65k przebiegu. Na wiosnę daję zrobić rozrząd + olej. W moim przypadku regulacje miałem robione kilkanaście km temu, więc ten temat odpuszczam, ale rozrząd muszę zrobić. Ale ta cena to chyba lekka przesada, łańcuch rozrządu + olej to 500-600zł, to ponad 2500 za robociznę....? Tyle to może kosztować wymiana uszczelki pod głowicą, ale nie rozrząd....

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Serwis na 60.000 km

Post autor: szewczenko »

Zgadza się, że 3 tyś zł to lekka przesada, ale mimo wszystko, aż tak tanio nie jest jak napisałeś. Po drodze trzeba kilka rzeczy zrobić. Świece, filtr powietrza, płytki zaworowe, płyn chłodniczy, uszczelki, może ślizgi i wspomniany łańcuch i olej, pod pokrywą zaworów jest trochę oringów. Jest trochę tych drobiazgów, które zwiększają koszt. Część można zostawić starych, ale niektóre trzeba wymienić. Liczę, że na same części trzeba wydać od 1 tyś zł do 1.5 tyś zł. Nie zmienia to faktu, że mechanik chce bardzo dużo za robociznę. Liczone pewnie jak w ASO, za każdą czynność kasuje oddzielnie pomimo tego, że jednej rzeczy nie da się zrobić bez drugiej.

Awatar użytkownika
rafalk
Posty: 18
Rejestracja: śr maja 31, 2017 5:56 am
Kontakt:

Re: Serwis na 60.000 km

Post autor: rafalk »

Racja, może troche zbyt ogólnie podszedłem do tematu. Autor nie napisał co miał już robione i przy jakim przebiegu. Czy może w ogóle nic nie było przy silniku grzebane, więc ciężko ocenić co należy już wymienić a co nie. Mimo to uważam, że z ceną kogoś poniosło w tym wypadku.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości