Triumph Street Triple jakie opony ?

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple jakie opony ?

Post autor: szewczenko »

Oceniając oponę trzeba też wziąć pod uwagę jakość nawierzchni, a dokładnie jej przyczepność. Kolega MZR widzę że jest z Podkarpacia i tam pewnie inaczej kleją się opony do drogi niż np. na Mazowszu, nie wspominając już o Alpach lub Korsyce. W miejscu w którym mieszkam wszędzie jest nowa nawierzchnia, gładka jak stół, ale o bardzo słabej przyczepności. Czy mam założone Bridgestony, Micheliny, czy Pirelli to trzeba uważać z gazem, ale z drugiej strony jest to świetny sposób na naukę jazdy w kontrolowanym uślizgu.
Aktualnie jeżdżę na Pirelli Diablo Rosso III, które polecił Misiek i również je chwalę. Na tyle zrobiłem już 6 tyś km i jeszcze bardzo dobrze wygląda. Kilometry nakręcone w trasie, w mieście i na torze, więc opona równomiernie się zużywa. Powinna wytrzymać 10 tyś. Chociaż po pierwszym wypadzie na tor Silesia Ring w 2017 roku myślałem, że zniknie w oczach jak wiosenny śnieg.
Tak jak kolega wcześniej napisał, dobór opon jest indywidualną sprawą. Ja osobiście zawsze idę w kierunku sportu niż turystyki. Czasami na tym tracę, np. wracając w deszczu z Bieszczad, a innym razem banan mi nie znika z twarzy gdy trafiam na fajny odcinek trasy w słoneczny dzień lub szlifując jazdę na torze.



Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 702
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple jakie opony ?

Post autor: MZR »

Misiek muszę przyznać Ci rację odnośnie wersji opon Angel ST / GT, strzelałem trochę z głowy ;) Ale nie zmieniam zdania co do tego, że są to opony uniwersalne i nadal polecam je Druiodbuff jako oponki do wszechstronnego zastosowania. Co do przebiegu na tych oponach też jest różnie, Alpy Austriackie i Włoskie nie przyczyniły się za bardzo do ich zużycia, ale za to już Alpy Francuskie po 10 dniach dość ostrej jazdy starły tylną niemal do drutów...
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

ppawel239
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 27, 2020 7:12 pm
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple jakie opony ?

Post autor: ppawel239 »

Trochę odświeżę temat bo już czas na wymianę opon w moim Street Triple R z 2012 roku.
Co byście obecnie polecili? Osobiście trafiłem na taki modele:
Bridgestone BT023
Metzeler M7RR
Michelin Road 5
Pirelli Angel ST

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości