Triumph Street Triple jakie opony ?

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
Druiodbuff
Posty: 13
Rejestracja: śr wrz 07, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Triumph Street Triple jakie opony ?

Post autor: Druiodbuff »

witam

czy koś może coś zaproponować , jazda raczej tylko miasto krótkie wypady w trasę , najważniejsze to wszechstronność jeśli chodzi o warunki atmosferyczne bo deszcz mi nie jest straszny pogoda jak każda inna do jazdy :) , teraz ma Bridgestone Battlaxy ale to ich raczej ostatni sezon


Triumph Street Triple R 2010

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple jakie opony ?

Post autor: szewczenko »

Temat rzeka. Ile osób tyle opinii. Jeśli jednak miałbym coś zaproponować to polecam michelin pilot road 2. Sprawdzony klasyk. Teraz śmigam na bridgestone S20. Te pierwsze idealnie pasują do opisanych przez Ciebie warunków. Bridgestone byłem zachwycony na górskich serpentynach i torze.

Druiodbuff
Posty: 13
Rejestracja: śr wrz 07, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple jakie opony ?

Post autor: Druiodbuff »

Dzięki za pomoc
W tym roku wydali chyba Pilot Road 4 ciekawe czy duża różnica
Triumph Street Triple R 2010

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple jakie opony ?

Post autor: szewczenko »

Możesz kupić, a ja z chęcią poznam opinię na ich temat ;)

Incepop
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 01, 2018 9:04 am
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple jakie opony ?

Post autor: Incepop »

Troszkę odkopię ten temat. Jest tutaj ktoś zaznajmiony z tematyką opon? Mam lekki problem udało mi się wygrzebać takie opony, na zdjęciu pod linkiem je widać. Na oponie jest oznacznie, chciałbym zapytać co ono oznacza?

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 692
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple jakie opony ?

Post autor: MZR »

Polecam Pirelli Angel ST, taka drogowa wersja torowych Angel GT... Dwa sezony na moto, objechane Alpy dwukrotnie i Korsyka, w słońcu i w deszczu, bardzo przyzwoite oponki.
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Misiek
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 09, 2018 12:57 pm
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple jakie opony ?

Post autor: Misiek »

MZR pisze:Polecam Pirelli Angel ST, taka drogowa wersja torowych Angel GT...
??? Angel GT torową wersją Angela ST ???
Angel GT to tylko i wyłącznie następca/rozwinięcie wersji ST.
To jest praktycznie ta sama opona.
ST - Sport Touring
GT - Gran Turismo
Obie wersje to czysto turystyczne opony.

Tak jak wyżej zostało to opisane, temat rzeka i ile ludzi tyle opinii, natomiast ja nie byłem zadowolony z tej opony.
Poza dużym przebiegiem jakim można na niej zrobić i tym, że nieźle (relatywnie lepiej) sobie radzi na mokrym, to nie ma żadnych zalet.
To jest typowa opona na długie przebiegi, długie i spokojne trasy.
Nie taki jest charakter Streeta.
Ja sam nie jestem wariatem i jeździłem bardzo spokojnie, ale Angel ST był zwyczajnie (przepraszam za słowo) gówniany w porównaniu do Metzelera M5 i w taki segment trzeba celować do Streeta. Oryginalna Rosso Corsa też była ok, ale niezwykle szybko się ściera i jest bardzo słaba na mokrym.
Moje typy:
Diablo Rosso III (II)
Metzeler M7RR (M5)
Idealne opony do tego motocykla. Owszem, przebiegu nie zrobisz takiego jak na Angelu, ale frajda z jazdy nieporównywalna.
Opony i na co dzień i na amatorskie wypady na tor.

Znam osoby świetnie jeżdżące na motocyklu, które potrafią z nim zrobić wszystko bez względu na założoną oponę. Natomiast ja takich umiejętności nie posiadam i zawsze podchodziłem do tego tak, że lepiej mieć lepszą oponę, która pomaga, a nie przeszkadza.
To jest najważniejszy element łącząca motocykl i nas z podłożem. Element przenoszący na asfalt całą moc motocykla.
Warto tutaj dokonać dobrego wyboru i nie kierować się oszczędnościami.

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 692
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple jakie opony ?

Post autor: MZR »

GT to nie następca czy rozwinięcie wersji ST, tylko dwie różne opony, które ciągle są sprzedawane... Ale mniejsza o to. Wiadomo, zależy kto czego oczekuje, miałem też Diablo Rosso II, i fakty były takie, na mokrym były tragiczne, na suchym kleiły bardo dobrze, ale jak założyłem nowe w kwietniu to pod koniec czerwca już ich nie było. Kolega Druiodbuff pisał, że szuka opon wszechstronnych a model ST uważam, że taki jest. Zjeździłem dwa komplety i jestem z nich zadowolony.
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Misiek
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 09, 2018 12:57 pm
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple jakie opony ?

Post autor: Misiek »

Poczytaj trochę o oponach zanim się wypowiadasz bo ewidentnie nie masz o nich zielonego pojęcia.
Przed chwilą twierdziłeś, że wersja GT to opona na tor.
To, że coś jest sprzedawane razem nie ma tutaj w ogóle znaczenia.
W sprzedaży jest cała seria Angelów od City do GT 2. Każdy kolejny jest swojego rodzaju rozwinięciem poprzedniej.
ST bardziej do lżejszych motocykli, GT do cięższych, w teorii powinna wytrzymać większe przebiegi i jest jeszcze lepsza na mokrą nawierzchnię.

Chyba, że Ty wiesz lepiej od samego producenta ???

Owszem Angele ST/GT są oponami uniwersalnymi, to fakt, (choć często uniwersalny znaczy do niczego ;P ) ale w mojej subiektywnej opinii nie sprawdzają się tak dobrze jak te o bardziej sportowej charakterystyce.
Nie bez powodu to np. Multistrada 1200 wychodziła seryjnie na Angelach GT, a do Streeta były wsadzane np. Rosso Corsy czy M5.
Nie nie jest tak, że ta sama opona tak samo dobrze sprawdza się w różnych typach motocykli. W jednym może sprawdzać się świetnie, w innym w ogóle. Do tego dochodzą preferencje ridera, styl jazdy itp. itd.
U Ciebie natomiast w stopce nie widzę Streeta czy Speeda, ja natomiast testowałem Corso Rosso, Angela ST i M5 dokładnie na Streecie.
Moje subiektywna ocena jest taka, że po wszystkich "sponsorowanych" artykułach wychwalających tą oponę,a także po wielu dobrych opiniach od motocyklistów spodziewałem się czegoś znacznie więcej, a bardzo się rozczarowałem. Może mam za duże wymagania ;P

Misiek
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 09, 2018 12:57 pm
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple jakie opony ?

Post autor: Misiek »

Nie widzę możliwości edytowania posta z tego powodu post pod postem.

Dorzucę jeszcze dwa zdania.
Już tylko po wypowiedzi dwóch osób, kolegi MZR i mojej, widać jak bardzo subiektywną i indywidualną sprawą jest dobór opony.
Zanim dokona się wyboru trzeba samemu sobie odpowiedzieć na pytanie czego się oczekuje.
Street to typowy uliczny wojownik, a nie turystyk. Oczywiście to nie znaczy, że nie da się na nim uprawiać turystyki, tego nie twierdzę.
Natomiast jest to z pewnością motocykl, który prowokuje do agresywniejszej jazdy. Świetny w mieście, nadaje się też do zabawy na torze.
Można oszukiwać samego siebie, że będzie się nim jeździć spokojnie, ale jego charakter po prostu prowokuje i prędzej czy później zacznie się odwijać manetkę nieco mocniej.
Natomiast jeśli rzeczywiście planuje się nim robić wycieczki po Europie i jest się gotowym na jakieś kompromisy to z pewnością taki Angel ST/GT będzie znacznie lepszą oponą, która wytrzyma znacznie dłuży przebieg i lepiej sprawdzi się w, prędzej czy później nieuniknionym w naszej strefie klimatycznej, deszczu.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości