Silnik dzwoni na zimno

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Silnik dzwoni na zimno

Post autor: szewczenko »

Wymieniłem tylko łańcuch, kupiony w Larssonie za 237zł i to wszystko z kosztów bo naprawę/serwis robię sam. Oczywiście nie liczę w tym momencie kosztów uszczelek, płynu chłodniczego, kilku o-ringów, oleju itp. które wymienia się przy regulacji zaworów.



Awatar użytkownika
ded
Posty: 96
Rejestracja: śr lis 09, 2016 11:23 am
Kontakt:

Re: Silnik dzwoni na zimno

Post autor: ded »

Poprzedni właściciel trochę przeciagnal regulacje zaworów więc będę to musiał zrobić po sezonie. Trochę je słychać ale bez tragedii. Wydaje mi się że trochę słyszę rozrząd przy ujmowaniu gazu. Muszę jechać do kogoś kto posłucha i mi powie czy ten sezon przelatam czy jednak lepiej tam zajrzeć. Sytuację utrudnia głośny wydech i w sumie specyficzna praca tego silnika której zupełnie nie znam. Sam robię co mogę ale na rozrząd czy zawory to za krótki jestem.

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Silnik dzwoni na zimno

Post autor: szewczenko »

Nie wiem jak w innych egzemplarzach, ale w moim zawory wydechowe po przejechaniu 20 tyś są na bank do regulacji. Ssące po 40tyś praktycznie się nie zmieniają. Jak porównałem nowy łańcuch i stary to widoczna była różnica w długości. Napinacz był dopiero na piątym ząbku, więc patrząc na zużycie łańcucha pod tym kątem to wydawało się że wszystko jest ok. Awaria przytrafiła mi się na torze, więc na pewno silnik pracował "wydajnie" i swojego błędu też nie wykluczam, ale z drugiej strony pamiętam charakterystyczne "kliknięcie " jak rozpędzałem się na trzecim biegu, a w tym momencie nie było miejsca na popełnienie błędu co może się zgadzać z tym co powiedzieli mi w salonie. Mogło tak po prostu samo z siebie spaść zabezpieczenie z zaworu. Tego już się nie dowiem, ale jak chcesz to w weekend ten czy następny możemy się ustawić gdzieś na trasie z Warszawy do Ciechanowa i na tyle na ile będę mógł to pomogę. Nie jestem mechanikiem, ale przejechałem nim od nowości 53tyś i trochę ten silnik poznałem.

Awatar użytkownika
ded
Posty: 96
Rejestracja: śr lis 09, 2016 11:23 am
Kontakt:

Re: Silnik dzwoni na zimno

Post autor: ded »

Nie będę Ci głowy zawracał, ale dziękuję za propozycję. Umówię się z mechanikiem na osłuchanie. W tym sezonie to pewnie jakiś symboliczny przebieg zrobię, nawet nie 1000km a na zimę i tak do serwisu. Moto kupiłem niedawno więc muszą go prześwietlić, szczególnie zawory i rozrząd bo o tym nie bardzo mam pojęcie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości