Forum Miłośników Motocykli Triumph

słabe ładowanie w Speed Four 600 2003r

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
rafal_c007
Kontaktowanie:

słabe ładowanie w Speed Four 600 2003r

Postautor: rafal_c007 » pt maja 26, 2017 1:29 pm

Witam Serdecznie,

Od stycznia jestem szczęśliwym posiadaczem pięknego Triumpha Speed Four natomiast pojawił się problem. Motorek "konsumuje" więcej prądu niż produkuje. Napięcia na akumulatorze spada poniżej 12v.
Zweryfikowałem napięcie wychodzące z alternatora...jest ok tj. okolice 30-50V. Dalej regulator...i również pomiar multimetrem wykazał takie same wartości na wszystkich obwodach (weryfikowane według źródła na Youtube bo nie jestem elektronikiem).
To co wzbudza moje podejrzenia to alternator, który przy teście przewodów wychodzących i połączeniu z masą daje przejście prądu tj. multimer "brzęczy".

Pytanie jakie mam do Was to czy w tym modelu jest to normalne czy nie powinno być żadnego przebicia na masę.
Proszę o rady.

Awatar użytkownika
Sylwester175
Kontaktowanie:

Re: słabe ładowanie w Speed Four 600 2003r

Postautor: Sylwester175 » pt maja 26, 2017 11:09 pm

Według mojej wiedzy to że brzęczy jest normalnym zachowaniem no bo przecież cewka to nic innego jak nawinięty drut którego jeden koniec jest przymocowany do "masy", czyli przejście jest normalne choć nie wiem co dokładnie mierzyłeś.
Ja obstawiam na regulator napięcia skoro z alternatora wychodzą prawidłowe wartości, w triumphach nie miałem żadnych problemów z elektryką ale w Hondach zdarzyło mi się dwa razy to zmieniać.
Wzorowe lądowanie to tak około 14.5V przynajmniej mnie tak uczono, w triumphach spotkałem się z wartościami od około 13.7V do 16.5V i jak dotąd prawie wszystkie jeżdżą.
Tiger 1050 2010 --- ulubieniec
Thunderbird 2011 -- jest
Thunderbird 2014 -- jest
Tiger sport 2014 --- jest
Street triple 2014 -- jest
Speedmaster 2015 - jest