Speed Triple 06" - serwis przedsezonowy

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
Awatar użytkownika
rafalk
Posty: 18
Rejestracja: śr maja 31, 2017 5:56 am
Kontakt:

Speed Triple 06" - serwis przedsezonowy

Post autor: rafalk »

Witam. Mam w planie wykonać w moim Speedzie na wiosnę przegląd oraz serwis przedsezonowy. W związku z tym zastanawiam się na co dokładnie zwrócić uwagę? Wiadomo ze podstawową sprawą są płyny eksploatacyjne, przegląd zawieszenia i hamulców oraz napędu (olej w silniku już wymieniony) Obecnie mam na liczniku okolo 43k km więc co należałoby zrobić przy tym przebiegu? Napinacz łańcucha rozrządu? Synchronizacja wtrysku? Regulacja przepustnic i zaworów? Jakieś porady?



Jastrzu
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 18, 2017 12:15 pm
Kontakt:

Re: Speed Triple 06" - serwis przedsezonowy

Post autor: Jastrzu »

Warto jest wykręcić świece, mimo że nie mamy w planach ich wymiany. W tym modelu lubią się zapiekać, oczywiście jeżeli pojazd jest intensywnie eksploatowany w deszczu lub często myty. Mam taki sam motocykl z podobnym przebiegiem i zrobiłem wszystko co opisałeś + te świece, mimo że w połowie zeszłego sezonu były wymieniane. Przepustnic nie synchronizowałem bo motocykl chodzi idealnie. Z wymianą oleju czekam do początku sezonu. Mam zamiar go zalać pełnym syntetykiem 15W50 zobaczymy czy będzie różnica z zmianą biegów :)
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości