Street Triple 675 09 czy faktycznie ten typ tak ma?

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
sopp
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 29, 2018 3:39 pm
Kontakt:

Street Triple 675 09 czy faktycznie ten typ tak ma?

Post autor: sopp »

Jako, że dopiero szukam streeta dla siebie mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników - czy rzeczą typową dla 675 jest cykający napinacz rozrządu przez kilkanaście sekund po odpaleniu na zimno?
Motocykl, którym się interesuje miał taką przypadłość, która została opisana przez właściciela jako typowa dla tego modelu ("ten typ tak ma") pomimo tego że wymieniał zarówno napinacz jak i łańcuch.
W moich poprzednich motocyklach nie spotkałem się z czymś takim więc nie jestem w stanie tego ocenić a w sieci natknąłem się na opinię, że o ile jest to chwilowe nie ma się czym przejmować - czy faktycznie tak jest czy może powinienem od razu uwzględniać jakieś naprawy po zakupie?



whaydac
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 16, 2018 11:39 pm
Kontakt:

Re: Street Triple 675 09 czy faktycznie ten typ tak ma?

Post autor: whaydac »

sopp pisze:Jako, że dopiero szukam streeta dla siebie mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników - czy rzeczą typową dla 675 jest cykający napinacz rozrządu przez kilkanaście sekund po odpaleniu na zimno?
Motocykl, którym się interesuje miał taką przypadłość, która została opisana przez właściciela jako typowa dla tego modelu ("ten typ tak ma") pomimo tego że wymieniał zarówno napinacz jak i łańcuch.
W moich poprzednich motocyklach nie spotkałem się z czymś takim więc nie jestem w stanie tego ocenić a w sieci natknąłem się na opinię, że o ile jest to chwilowe nie ma się czym przejmować - czy faktycznie tak jest czy może powinienem od razu uwzględniać jakieś naprawy po zakupie?
Nie wiem czy tak być powinno, ale w moim świeżo kupionym Trampku jest identycznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

sopp
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 29, 2018 3:39 pm
Kontakt:

Re: Street Triple 675 09 czy faktycznie ten typ tak ma?

Post autor: sopp »

Dzięki za informację. Długo już jeździsz? Powinienem zwrócić uwagę na coś konkretnego?

whaydac
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 16, 2018 11:39 pm
Kontakt:

Re: Street Triple 675 09 czy faktycznie ten typ tak ma?

Post autor: whaydac »

sopp pisze:Dzięki za informację. Długo już jeździsz? Powinienem zwrócić uwagę na coś konkretnego?
W ogóle nie jeżdżę bo mam problem z gubieniem prądu. Kiedy akumulator jest w pełni naładowany to motocykl odpala bez problemu. Wystarczy chwilę pojeździć i już jest problem z ponownym odpaleniem. Aktualnie rozglądam się za elektromechanikiem, który pomierzy i znajdzie przyczynę gubienia prądu :)

Wiem, że w tych rocznikach był problem z regulatorem i być może to spotkało mnie :) Sprawdz czy u Ciebie ładowanie jest poprawne i czy masz oryginalny regulator.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

sopp
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 29, 2018 3:39 pm
Kontakt:

Re: Street Triple 675 09 czy faktycznie ten typ tak ma?

Post autor: sopp »

Współczuje, nie ma nic gorszego niż brak możliwości cieszenia się nowym nabytkiem przez takie pierdoły. Ja jestem jeszcze na etapie przed zakupem ale z tego co pamiętam sprzedający wspominał mi, że w tym egzemplarzu którym się interesuję była wymieniana prądnica.

whaydac
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 16, 2018 11:39 pm
Kontakt:

Re: Street Triple 675 09 czy faktycznie ten typ tak ma?

Post autor: whaydac »

sopp pisze:Współczuje, nie ma nic gorszego niż brak możliwości cieszenia się nowym nabytkiem przez takie pierdoły. Ja jestem jeszcze na etapie przed zakupem ale z tego co pamiętam sprzedający wspominał mi, że w tym egzemplarzu którym się interesuję była wymieniana prądnica.
Tak wyglądają zakupu używanych motocykli w PL i nigdy nie masz pewności co kupisz :). Tobie życzę kupna bezawaryjnego egzemplarza :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

deny01
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 18, 2017 9:56 am
Kontakt:

Re: Street Triple 675 09 czy faktycznie ten typ tak ma?

Post autor: deny01 »

whaydac pisze:
sopp pisze:Dzięki za informację. Długo już jeździsz? Powinienem zwrócić uwagę na coś konkretnego?
W ogóle nie jeżdżę bo mam problem z gubieniem prądu. Kiedy akumulator jest w pełni naładowany to motocykl odpala bez problemu. Wystarczy chwilę pojeździć i już jest problem z ponownym odpaleniem. Aktualnie rozglądam się za elektromechanikiem, który pomierzy i znajdzie przyczynę gubienia prądu :)

Wiem, że w tych rocznikach był problem z regulatorem i być może to spotkało mnie :) Sprawdz czy u Ciebie ładowanie jest poprawne i czy masz oryginalny regulator.
Standard jeżeli chodzi o napinacz. W modela starszych był model srebry bardziej kłopotliwy , po lifcie od 2012 był montowany czarny już podobnoi lepszy , u mnie też na zimno przez parę sekund słychac go.

Co do ładowania , przede wszystkim to padają regulatory ale i alternator lubią padać w parze jak tutaj:
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość