Street '15 po wymianie świec nie pali

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
Hunter
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 07, 2019 11:31 pm
Kontakt:

Re: Street '15 po wymianie świec nie pali

Post autor: Hunter »

Nie zapisałem właśnie z głupoty. Założyłem, że jeśli coś jest nie tak, to po wykasowaniu wyskoczy jeszcze raz. A teraz brak błędów.



szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Street '15 po wymianie świec nie pali

Post autor: szewczenko »

Mógł się jeszcze spalić bezpiecznik na przekaźniku rozrusznika. U mnie jest pod siedzeniem, obok kabla pod który podczepiasz kompa.

Hunter
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 07, 2019 11:31 pm
Kontakt:

Re: Street '15 po wymianie świec nie pali

Post autor: Hunter »

Sorki, że po czasie. Nie miałem chwili.
Udało mi się dojść do problemu.

W momencie wymiany świec zawaliłem, bo zapomniałem zdjąć tych nakrętek ochronnych.
Poprawiłem je, ale komputer już miał to zapisane jako błąd.
Próbowałem jeszcze z tymi świecami, że może coś nie docisnąłem na cefkofajkach, albo zalałem świece itd.
To się wiązało z licznymi próbami odpalenia, gdzie moto dostawało kolejne porcje paliwa i się zalewało.
W końcu udało mi się dopasować kabel do TuneECU i wykasowałem błąd - dalej nic.
Spróbowałem go sam wziąć na pych na zjeździe do garażu i zauważyłem, że łapie, ale mam za krótki rozbieg. To mnie upewniło, że prawdopodobnie jest mocno zalany i nawet czyszczenie świec nie pomagało.
Pożyczyłem jeszcze akumulator od qmpla, żeby był na pewno dobry, bo miałem co do niego wątpliwości i jazda z odpalaniem.
Kręciłem rozrusznikiem i słucham, coraz bardziej zaczął dawać oznaki życia i w końcu odpalił. Jak już odpalił to go przytrzymałem dobrą chwilę. Po zgaszeniu moto wróciło do normy i odpala na tyk.

Także problem najpierw leżał po stronie błędu na komputerze, który nie pozwalał motocyklowi na zapłon, a później był po prostu mocno zalany. Próbowałem 3 różnych OBD2 na bluetooth bo były problemy z połączeniem. Tylko kabel na bluetooth działa z TuneECU na androidzie (fajna apka dedykowana do triumpha i ponoć tylko w wersji płatnej na telefon działa w tym modelu od 2013). Ostatecznie kupiłem OBD2 iCar3 i się połączył. Ale polecam uważać na to gdzie się kupuje, bo tak jak 2 pierwsze kable innych firm były tragiczne (te najtańsze z allegro) - przypuszczam, że są wersje podrabiane i oryginalne (bo niektórzy na necie twierdzą że one działają), to ten ostatni kupiłem z jakiegoś niby sprawdzonego źródła (wychwalali ten sklep na YT, ale nie pamiętam jaki to konkretnie sklep) i zadziałał.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości