Street '15 po wymianie świec nie pali

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
Hunter
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 07, 2019 11:31 pm
Kontakt:

Street '15 po wymianie świec nie pali

Post autor: Hunter »

Cześć,
zabrałem się ostatnio za wymianę świec. Filmik z YT i lecę, wszystko wydaje się proste, zdjęcia sobie na dodatek porobiłem, który przewód przy baku do czego i jazda. Wymieniłem świece i przy okazji filtr powietrza, skręcam wszystko i nie odpala. Ok, rozkręcam ponownie, sprawdziłem świece czy mają iskrę - mają, ale zauważyłem, że chyba nie do końca wcisnąłem cewko-fajki poprzednim razem, ciężko wchodzą i były tylko do połowy. Docisnąłem konkretnie i zadowolony skręcam. To samo. Akumulator w pełni naładowany, kręcę i oprócz tego że kręci cały czas, to tylko 1x krótko wydał jakiś inny dzwięk jakby miał załapać (taki 0,5 sekundowy). Wszystkie przewody są na miejscu, dociskałem je uważnie podczas skręcania. Macie pomysł co może być przyczyną? Teoretycznie cewko-fajki mogą być dalej niedociśnięte, ale tym razem siłowałem się z nimi, bo wcześniej to był na pewno problem. Teraz słyszałem jakby się świece zagnieździły w nich, a ciężko byłoby mocniej je docisnać.
Macie pomysł co może być nie tak?



szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Street '15 po wymianie świec nie pali

Post autor: szewczenko »

Wyskoczył na wyświetlaczu błąd ? Ja kiedyś zapomniałem podpiąć wężyka od czujnika ciśnienia powietrza i moto po odpaleniu pracowało jak na dwóch cylindrach i po chwili gasło. Samo podczepienie nic nie dało, musiałem skasować błąd. Możesz sprawdzić ten czujnik, bo łatwo go ominąć. Jest zamontowany do obudowy filtra powietrza. Tak przynajmniej jest w starszym Tryplu.
W nowych Hondach potrafi wyskoczyć błąd przy słabo naładowanym akumulatorze, więc można przypuszczać że w Triumphie może wyskoczyć przy opisanej przez Ciebie sytuacji.

Hunter
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 07, 2019 11:31 pm
Kontakt:

Re: Street '15 po wymianie świec nie pali

Post autor: Hunter »

Tak przypuszczam, że jakiś błąd wyskoczył w komputerze podczas tego co robiłem i teraz mnie nie puści dalej.
To chyba muszę zainwestować w kabel i aplikację :( Mam nadzieję, że to chociaż w tym tkwi problem.

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Street '15 po wymianie świec nie pali

Post autor: szewczenko »

Tak chyba musisz zrobić, bo bez odpalenia moto nawet na krótką chwilę nie widać błędu, a z aplikacją już tak.

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Street '15 po wymianie świec nie pali

Post autor: szewczenko »

Nic nie gwarantuję, ale może się zdarzyć że do końca lutego pojawię się w Krakowie i będę miał do trochę wolnego czasu, więc mogę wrzucić kompa i kabel do bagażnika i spróbować pomóc. Ale jeszcze nie wiem dokładnie kiedy, bo to ode mnie nie zależy.

Hunter
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 07, 2019 11:31 pm
Kontakt:

Re: Street '15 po wymianie świec nie pali

Post autor: Hunter »

Dzięki, może nie będzie potrzeby :) zamówię po prostu ten kabel, przyda się.

Hunter
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 07, 2019 11:31 pm
Kontakt:

Re: Street '15 po wymianie świec nie pali

Post autor: Hunter »

Po przejściach z 2 urządzeniami bluetooth obd2 udalo się z 3cim w połączeniu z TuneECU dedykowanym do Triumpha.
Odczytał mi około 8 błędów, skasowałem, zrobiłem diagnostykę, dalej błędów nie odczytuje. Ale dalej jestem uziemiony. Moto wcześniej kręciło i nie odpalało. Teraz kręci przez 0,1s - takie tyknięcie i nic. Ma ktoś pomysł o co może chodzić? Akumulator zabrałem teraz do naładowania.

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Street '15 po wymianie świec nie pali

Post autor: szewczenko »

Pewnie rozładował się akumulator, ale to już sam zauważyłeś. Jak naładujesz to daj znać czy wszystko ok.
W zeszłym roku padł mi regulator napięcia i podobnie moto się zachowywało, ale w żaden sposób nie diagnozowałem problemu. Wiedziałem że w tych rocznikach regulatory były do wymiany i było to kwestią czasu jak będę musiał to zrobić.

Hunter
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 07, 2019 11:31 pm
Kontakt:

Re: Street '15 po wymianie świec nie pali

Post autor: Hunter »

Wiesz co to było dość dziwne, bo przed skasowaniem błędów kręcił normalnie, ale nie palił. Jak skasowałem błędy i obd był podłączony to dalej tak samo kręcił i nie odpalał. Wyłączyłem moto, odłączyłem obd, ponownie włączyłem moto i już nie kręcił, tylko to tyknięcie. Zobaczymy jutro

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Street '15 po wymianie świec nie pali

Post autor: szewczenko »

Dziwi mnie taka duża ilość błędów....Mam nadzieję, że gdzieś je zapisałeś ? :-) Jeśli problem nadal będzie występował to mogą pomóc w poszukiwaniach.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości