Diagnostyka Street Triple, kabel OBD2

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
Hunter
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 07, 2019 11:31 pm
Kontakt:

Diagnostyka Street Triple, kabel OBD2

Post autor: Hunter »

Jakby ktoś potrzebował dobrać się do kompa Street Triple'a, szczególnie po 2013 to pomagam poniższym info, bo męczyłem się z kablami i aplikacjami przez 2 tygodnie, zamówiłem kolejno 2 urządzenia różnych firm (niby miały działać) i okazało się że to najgorsza chińszczyzna, a w tym 1 to była jakaś chińska podróbka chińskiego urządzenia (niby to samo ale wygląd się trochę nie zgadzał).

To co mi zadziałało to:
Aplikacja TuneECU na androida - płatna, ale dedykowana m.in do Triumpha i działa idealnie. Urządzenie to OBD2 na bluetooth o nazwie Vgate iCar3 (wersja androidowa), tylko uwaga na podróbki. Lepiej zrobić dobry reaserch sprzedawcy, bo jak kupicie podróbkę to nie ma szans na połączenie. Próbowałem 1 innej apki na tym obd2, alei nie wykryła Triumpha, więc aplikacja też jest dość kluczowa.

Mam nadzieję, że komuś oszczędziłem problemu jaki ja mialem z tymi kablami i apkami.



nahasioo
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 16, 2020 10:59 am
Kontakt:

Re: Diagnostyka Street Triple, kabel OBD2

Post autor: nahasioo »

Hej,
Dzieki wielkie za ten post. Ostatnio probowalem polaczyc sie z moim Street Triple R 2015 r. bez powodzenia. Mam Tunecu na adnroida ale widze ze jeszcze potrzebuje Vgate iCar3. Mialem nadzieje na usuniecie kluczyka serwisu oraz sprawdzene moto pod katem ewentualnych bledow . Zamawiam urzadzenie OBD2 i bede probowal.
Pozdrawiam
:D

nahasioo
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 16, 2020 10:59 am
Kontakt:

Re: Diagnostyka Street Triple, kabel OBD2

Post autor: nahasioo »

Potwierdzam dziala idealne ! Zresetowalem interwal serwisowy bez problemow . Teraz czas na mapowanie ;) Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Triumf1
Posty: 22
Rejestracja: sob lip 10, 2021 11:20 am
Kontakt:

Re: Diagnostyka Street Triple, kabel OBD2

Post autor: Triumf1 »

Ja dziś się podłączyłem do street Triple z 2008r. z apka OBD Auto Doctor - apka płatna ale w darmowej wersji można błędy zobaczyć.
Taka ciekawostka.

marcin12310
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 3:34 pm
Kontakt:

Re: Diagnostyka Street Triple, kabel OBD2

Post autor: marcin12310 »

Panowie może ktoś z was jest dobrze zaznajomiony z programem Tune Ecu i odpowie mi na pytanie czy istnieje za jego pomocą możliwość "odblokowania, aktywowania" niektórych funkcji z wersji R takich automatyczne wyłączanie migaczy lub tryb Sport czy Rider w wersji S (660cc, 2018r).

Awatar użytkownika
wzorian
Site Admin
Posty: 176
Rejestracja: ndz lis 26, 2017 9:48 am
Kontakt:

Re: Diagnostyka Street Triple, kabel OBD2

Post autor: wzorian »

Dzięki za wpis bo właśnie przerabiam ten sam temat :D
Mógłbyś wrzucić link gdzie kupiłeś to OBD?

Krupson89
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 19, 2023 10:43 pm
Kontakt:

Re: Diagnostyka Street Triple, kabel OBD2

Post autor: Krupson89 »

Cześć, czy ktoś wie czy można zmieniać mapy w wersji 675rx za pomocą tego Vgate iCar3?
Mam jakiś elm327 bleutooth i mogę nim np kasować bledy, kasować inspekcję, robić testy itp, lecz nie mogę wgrać mapy. Poprostu nie mam opcji read map i reprogram...
Czy w rx może trzeba to robić za pomocą kabla USB?

Mój street to 675 rx z 2014r
Oczywiście licencja w tuneecu wykupiona.

tina
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 11:44 am
Kontakt:

Re: Diagnostyka Street Triple, kabel OBD2

Post autor: tina »

Czesc, tez chcialbym podziekowac za post i potwierdzam, zestaw dziala bardzo dobrze.
ps. licencja na aplikacje kosztuje 25 euro.

OBD2 z allegro a apka z neta ze strony producenta.
https://allegro.pl/oferta/elm327-icar3- ... 0083009535
https://tuneecu.fr/

Krupson89
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 19, 2023 10:43 pm
Kontakt:

Re: Diagnostyka Street Triple, kabel OBD2

Post autor: Krupson89 »

Tina, z którego roku masz streeta ze ci zadziałało? Za pomocą tego modułu iCar 3 możesz zmieniać mapy czy tylko kasować błędy tak jak w moim przypadku? Masz opcje read map i reprogram aktywne?

MG75
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 12, 2019 9:53 pm
Kontakt:

Re: Diagnostyka Street Triple, kabel OBD2

Post autor: MG75 »

Moze ktos moglby za flaszke skasowac kluczyk w 765 ( okolice Warszawy)
Nie mam niestety androida

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość