Speed Triple duże spalanie

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
proper
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 22, 2019 7:35 pm
Kontakt:

Speed Triple duże spalanie

Post autor: proper »

Witam
Jestem posiadaczem Speed Triple 955i z 2002 roku. W zeszłym tygodniu rozpoczołem sezon i ku mojemu zdziwieniu po przejechaniu 100 km zapaliła się kontrolka rezerwy (Na zimę zatankowałem pod korek i wyjąłem akumulator). Po zatankowaniu weszło 14 L - troche się przeraziłem:). Dodam że w zeszłym sezonie spalanie bzlo w granicach 8-8,5l/100km.
Co mogło się stać? Czyżby trzeba było przeprowadzić adaptacje ECU? Jak to poprawnie zrobić (ECU Sagem)?



Awatar użytkownika
ded
Posty: 96
Rejestracja: śr lis 09, 2016 11:23 am
Kontakt:

Re: Speed Triple duże spalanie

Post autor: ded »

Ja myślałem, że moje 7,5l to dużo. Mam identyczny mode, z tego roku co Ty. Jak odłączyłeś aku, to pewnie się adaptacje układają, ale takie spalanie jest nienormalne. Ja bym spalił drugi zbiornik. Tyle, że przy takim zużyciu paliwa, to powinno go zalewać a na pewno widać po świecach.

proper
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 22, 2019 7:35 pm
Kontakt:

Re: Speed Triple duże spalanie

Post autor: proper »

Troche posprawdzałem i okazało się że jest wgrana zła(inna) mapa. Zmieniłem na oryginalna do tego modelu z oryginalnym tłumnikiem.
Mógłby ktoś sprawdzić jakie są poprawne wartości IACV i LTFT. Bo nie wiem czy to samo się ustawia. Teraz mam IACV 7, LTFT 3,8.

proper
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 22, 2019 7:35 pm
Kontakt:

Re: Speed Triple duże spalanie

Post autor: proper »

Po wgraniu innej mapy i przeprowadzeniu adaptacji spalanie wróciło do normy ca. 7-7,5 l/100 w ruchu miejskim.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości