Jakie paliwo + nierówna praca

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
jirki
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 28, 2018 4:58 pm
Kontakt:

Jakie paliwo + nierówna praca

Post autor: jirki »

Witam ponownie w nowym sezonie.

Mam pytanie, jakie paliwo lejecie do swoich baków? Pb95 czy Pb98 i jaka jest różnica? Mam wrażenie, że u siebie po podniesieniu obrotów powyżej 2,5k silnik jakby nierówno pracuje i słychać nierówną pracę w tłumikach, takie "popierdywanie". Do tego na 1dynce i 2ce na niskich obrotach jest strasznie "narowisty", nie schodzi równo z obrotów i nie hamuje silnikiem tak gładko, jak powinien.
Czy może jestem po prostu przewrażliwiony i ten typ tak ma? Cały czas jeździłem Japonią i to moja pierwsza styczność z inną nacją motocykli.



Awatar użytkownika
rafalk
Posty: 18
Rejestracja: śr maja 31, 2017 5:56 am
Kontakt:

Re: Jakie paliwo + nierówna praca

Post autor: rafalk »

U mnie wolno schodził z obrotów po serwisie silnika - synchro przepustnic i regulacji wtrysku paliwa. Wszystko się unormowalo po kilkuset kilometrach.

Co do nierównej pracy silnika na stałych obrotach - bez dodawania ani odejmowania gazu, przy stałej prędkości (tak było u mnie) to gorsza sprawa. Pomogło nowe wgranie softu i wymiana silniczka krokowego(wyskoczył mi błąd silnika) z tym że niewiele km zrobiłem od tej wymiany bo było to robione po sezonie. Dzisiaj montuje nowy aku i będę sprawdzał co i jak

Wydechy masz fabryczne? Mój mechanik sugerował że może się tak dziać przez akcesoryjny wydech, z tym że wcześniej nie miałem takich objawów

jirki
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 28, 2018 4:58 pm
Kontakt:

Re: Jakie paliwo + nierówna praca

Post autor: jirki »

Dzięki za odpowiedź.

Może źle się wyraziłem, nie schodzi mi z obrotów wolno... Chodzi o to, że gdy hamuje silnikiem, robi to "nierówno", obroty nie spadają płynnie i mam wrażenie szarpania delikatnego.

Wydechy mam oryginalne, ale nie wiem, czy wcześniej nie było grzebane coś z mapami. A ta nierówna praca to po podniesieniu obrotów do 3k na przykład.

Awatar użytkownika
rafalk
Posty: 18
Rejestracja: śr maja 31, 2017 5:56 am
Kontakt:

Re: Jakie paliwo + nierówna praca

Post autor: rafalk »

Jeśli chodzi o szarpanie przy schodzeniu z obrotów to ten typ tak ma. Musisz się przyzwyczaić

jirki
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 28, 2018 4:58 pm
Kontakt:

Re: Jakie paliwo + nierówna praca

Post autor: jirki »

rafalk pisze:Jeśli chodzi o szarpanie przy schodzeniu z obrotów to ten typ tak ma. Musisz się przyzwyczaić
Uff... muszę przyznać szczerze, że czekałem na taki komentarz xD
Jak pisałem, to mój pierwszy triumph. podoba mi się nieziemsko, ale zawsze jeździłem Japonią a tam zupełnie inna kultura pracy silnika jest i to dla mnie nowe odczucia, o których tu piszę a może są faktycznie zwyczajne dla tego modelu.

Dzięki za pomoc ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości