Tylne hamulce w Street Triple '11

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
figer
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 02, 2019 5:13 pm
Kontakt:

Tylne hamulce w Street Triple '11

Post autor: figer »

Dzień dobry,
Aktualnie po kilkuletniej przerwie w jeździe motocyklem spowodowanej złodziejstwem :evil:
przesiadłem się na Street Tripla w wersji normalnej z 2011 roku.
Mam pytanie do użytkowników - czy według was Triple ma "drewniany" tylni hamulec, czy to tylko moje odczucie?

Może wynika to z geometrii ramy, a może z moich przyzwyczajeń, ale jak dla mnie tylni hamulec działa zero-jedynkowo.
Kiedyś miałem Suzuki SV650 i tamten motocykl moim zdaniem prowadził się dużo słabiej mimo porównywalnej masy, ale pamiętam, że siłę hamowania tylnym kołem można było lepiej dozować.

Czy nie uważacie, że Street Triple ma taką geometrię, że większy ciężar jest z przodu motocykla? Przez to hamując mocno - tył robi się bardzo lekki i koło staje nawet przy lekkim hamowaniu?

Czy wymiana tylnego zawiasu na taki z wersji R pomogłoby cokolwiek?
Czy macie doświadczenia z różnymi okładzinami ciernymi hamulców?

Wiem, że sporo pytań, ale temat dla mnie zupełnie nowy. Dzięki za odpowiedzi :)



Kakaroth
Posty: 11
Rejestracja: pt paź 19, 2018 8:03 pm
Kontakt:

Re: Tylne hamulce w Street Triple '11

Post autor: Kakaroth »

Czołem!

Osobiście mam wersję R z 2015, więc mam zacisk Brembo z tyłu. Zdecydowanie nie jest 0/1, ale też specjalnie długiego skoku nie ma (szczególnie po zmianie płynu i SOLIDNYM odpowietrzeniu, łącznie z ABSem).

Za to być może jest to kwestia klocków? Jeśli masz np. EBC HH to faktycznie można mieć takie wrażenie. Wgryzają się w tarczę jak głupie i dozowanie bywa problemem.

Bonifacy
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 10, 2018 6:20 pm
Kontakt:

Re: Tylne hamulce w Street Triple '11

Post autor: Bonifacy »

Jeżdżę R pierwszej generacji i dozowalność jest wyraźnie gorsza niż w modelu z 2015 z Brembo. Klocki oryginał Triumpha albo niebieski Nissin, na tych jest najlepsze wyczucie (z tych co próbowałem).

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości