Kontrolka oleju nie gaśnie Street Triple

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
_ma_
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 14, 2019 1:01 pm
Kontakt:

Kontrolka oleju nie gaśnie Street Triple

Post autor: _ma_ »

Witam,
Jak w tytule mam problem z kontrolką oleju. Po odpaleniu motocykla kontrolka nie gaśnie. Sprawdzałem stan oleju i jest na idealnym poziomie. Nawet odrobine dolałem żeby mieć pewność, ze jest w porządku. Czy uważacie, że padł mi czujnik ciśnienia oleju ? Ewentualnie może go trzeba wyczyścić ? Jak to widzicie ?



Kakaroth
Posty: 11
Rejestracja: pt paź 19, 2018 8:03 pm
Kontakt:

Re: Kontrolka oleju nie gaśnie Street Triple

Post autor: Kakaroth »

Kurcze, ciężka sprawa. Może być czujnik ciśnienia, może być syf w przewodach blokujący przepływ (np ze starego filtra itp.). Masz TuneECU żeby sprawdzić błąd?

_ma_
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 14, 2019 1:01 pm
Kontakt:

Re: Kontrolka oleju nie gaśnie Street Triple

Post autor: _ma_ »

Nie mam, ale postaram się go sprawdzić u znajomego i zobaczę jaki jest błąd. Napiszę na forum i może wspólnie uda nam się rozwiązać problem.

Kakaroth
Posty: 11
Rejestracja: pt paź 19, 2018 8:03 pm
Kontakt:

Re: Kontrolka oleju nie gaśnie Street Triple

Post autor: Kakaroth »

Czytanie kodów powinno działać nawet na tanim OBD2, może masz taki w samochodzie? Próbuj i daj znać!

BTW, TuneECU czyta kody różnych modułów, np ABS ma inną listę kodów niż komputer (tzn komputer nie pokazuje błędów, moduł ABS może coś mieć) więc zerknij na wszystkie testy/podmenu żeby mieć pewność, że czegoś nie pominąłeś.

_ma_
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 14, 2019 1:01 pm
Kontakt:

Re: Kontrolka oleju nie gaśnie Street Triple

Post autor: _ma_ »

W końcu podpiąłem mojego Streeta pod komputer i niestety, ale nic nie znalazłem. Żadnych błędów według komputera wszystko chodzi bez zarzutu, a kontrolka cały czas się pali. Jutro spróbuje wykręcić czujnik i może wyczyścić co o tym sądzicie ?

_ma_
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 14, 2019 1:01 pm
Kontakt:

Re: Kontrolka oleju nie gaśnie Street Triple

Post autor: _ma_ »

Wymieniłem olej oraz filtr. Trochę pojeździłem i kontrolka znowu działa jak powinna i gaśnie po odpaleniu silnika. Oby tak pozostało ;) Nie wiem jaka była przyczyna, może za długo stał.

Kakaroth
Posty: 11
Rejestracja: pt paź 19, 2018 8:03 pm
Kontakt:

Re: Kontrolka oleju nie gaśnie Street Triple

Post autor: Kakaroth »

O widzisz, wygląda na to że po prostu filtr był lekko podetkany albo olej zgęstniał I kiepski przepływ miał. Miłego jeżdżenia!

We mnie wjechało bmw i moto będzie stało minimum 2 miesiące. Uważaj na siebie!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości