street triple wymiana tylnego amortyzatora

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
shoov
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 06, 2018 6:13 pm
Kontakt:

street triple wymiana tylnego amortyzatora

Post autor: shoov »

Chciałbym wymienić standardowy amortyzator w street triple z 2008 (nie R) na amortyzator z regulacją.
Czy ktoś orientuje się od jakich modeli triumpha i roczników amortyzatory będą pasowały? daytona ? streety nowsze ?



szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: street triple wymiana tylnego amortyzatora

Post autor: szewczenko »

Ja mam Street-a z 2009r. i zamontowałem w nim amortyzator od Trypla R z 2015r. Od standardowej Daytony z tych lat też pasuje. Ohlins nie wchodzi, chyba że przerobisz układ wydechowy.
Z modyfikacji jestem bardzo zadowolony. Polecam też wymianę oleju w lagach na 15W lub 20W, bo bez tego przód z tyłem nie będzie współpracował. Jeśli jeździsz tylko po drogach publicznych to 15W będzie lepszym wyborem. Wtedy optymalne ustawienia dla amortyzatora będą między 9 a 12 (na odbiciu i dobiciu). Jeśli jednak lubisz od czasu do czasu pojawić się na torze to polecam zalać 20W, ale ostrzegam że na początku ciężko jest się przyzwyczaić :-) Tył wtedy mam ustawiony na 8, a na torze na 7 na odbiciu i dobiciu.

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: street triple wymiana tylnego amortyzatora

Post autor: szewczenko »

Tu masz dowód że wchodzi taki amortyzator :-)
viewtopic.php?f=45&t=265

shoov
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 06, 2018 6:13 pm
Kontakt:

Re: street triple wymiana tylnego amortyzatora

Post autor: shoov »

Dzieki :) amortyzator juz w drodze dokładnie taki sam. Kołyski czy kiwaki czy jak to się tam nazywa zostają ? czy to też trzeba wymienić ?

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: street triple wymiana tylnego amortyzatora

Post autor: szewczenko »

Ja wymieniłem tylko amortyzator, bo jest identycznej lub podobnej długości (dokładnie co do milimetra nie mierzyłem). Po wymianie nie odczułem, żeby tył zmienił swoje położenie, więc obstawiam że jest identycznej długości.

shoov
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 06, 2018 6:13 pm
Kontakt:

Re: street triple wymiana tylnego amortyzatora

Post autor: shoov »

Szybko poszło nawet sprężyna pod kolor diablo red :lol:
Tylko że sagi mi się ledwo trzymają w zakresach, sprężyny mogły by być z przodu nieco bardziej miekkie i twardsze ciut z tyłu.. a waże przecież standardowe 85kg :D
Z tyłu mam 10mm i 40mm a przód 24mm i 37mm.
Zalałem przód 7.5W motula Motul Factory Line – light/medium Fork Oil przy 40`c 24 Viscosity Index 131
(wczesniej miałem motula 5W który bardziej odpowiada kayabie jeśli chodzi o 40`c (index 18) ale Viscosity miał 121
Kayaba oryginalna ma KHL-15-10 przy 40`c 15.3 i Viscosity Index 150.

Odbicie i dobicie ustawiłem standardowo narazie 6 i 11 zobaczymy jak to będzie jezdziło.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: street triple wymiana tylnego amortyzatora

Post autor: szewczenko »

Kupiłeś identyczny amortyzator ? Do mojego są całkiem inne ustawienia w instrukcji obsługi.
Rear Suspension Setting Chart - Street Triple R only
Solo Riding
Race Track Rebound Damping 7 Compression Damping 7
Standard/Sport Rebound Damping 9 Compression Damping 9
Comfort Rebound Damping 12 Compression Damping 12
Rider and Passenger Rebound Damping 9 Compression Damping 9

*Number of clicks when turning counter-clockwise from the fully screwed in position.

Jeśli chodzi o SAG to w moim przypadku sprężynę na amortyzatorze mogę ustawić idealnie (tor lub droga). Zapomniałem dokładnie jakie u mnie były wartości, ale pamiętam że idealnie ustawiał się pod moją wagę(75kg). W lagach natomiast SAG mieścił się w granicach i zrezygnowałem z wymiany sprężyn (bardziej opłaca mi się wymiana całych lag). Jedna rzecz mi się nie zgadza. Jesteś cięższy ode mnie o 10 kg, a napisałeś że sprężyna w lagach powinna być bardziej miękka. U mnie jest odwrotnie :-) Możesz założyć na lagi trytytkę i sprawdzić w jakim zakresie pracują.
Oleje testowałem od 5W do 20W i wydaje mi się że 15W jest najlepszym wyborem.
https://olejefuchs.pl/fuchs-silkolene-m ... -litr.html
Przy 10W nie poczujesz nawet różnicy. Testowałem różnych firm. Teraz mam 20W Castrola. Na nierównych drogach łapie trochę shimmy, ale takie drogi staram się omijać :-)

shoov
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 06, 2018 6:13 pm
Kontakt:

Re: street triple wymiana tylnego amortyzatora

Post autor: shoov »

No przod ma skok całkowity jakies 125mm, pod wlasnym ciezarem obniza sie o 24mm (idealnie powinno byc 30). Do tej idealnej 30ki niby sie dodaje 10-15mm przy obciazeniu kierowca zatem powinno byc 40-45 ugiecia a ja mam 37mm. Ja juz czuje roznice miedzy 5ka a 7.5w ;)

A wartosci do amortyzatora wzialem jesli dobrze pamietam z owners manuala do daytony z rocznikow z ktorego jest amortyzator.

Bonifacy
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 10, 2018 6:20 pm
Kontakt:

Re: street triple wymiana tylnego amortyzatora

Post autor: Bonifacy »

Poszedłem krok dalej, standardowy Street Triple 675 i amortyzator z RS. Nie jest już tak łatwo, ale da się. Kierowniczka zadowolona.
shoov pisze:No przod ma skok całkowity jakies 125mm, pod wlasnym ciezarem obniza sie o 24mm (idealnie powinno byc 30). Do tej idealnej 30ki niby sie dodaje 10-15mm przy obciazeniu kierowca zatem powinno byc 40-45 ugiecia a ja mam 37mm. Ja juz czuje roznice miedzy 5ka a 7.5w ;)
Masz oryginalne sprężyny? Wychodzi z kierowniczką max. 60 kg w kombinezonie i całym rynsztunku 30/45mm z przodu.
shoov pisze:A wartosci do amortyzatora wzialem jesli dobrze pamietam z owners manuala do daytony z rocznikow z ktorego jest amortyzator.
A to jest amortyzator z Daytony? Ma regulację dobicia na szybko/wolno?
shoov pisze: Tylko że sagi mi się ledwo trzymają w zakresach, sprężyny mogły by być z przodu nieco bardziej miekkie i twardsze ciut z tyłu.. a waże przecież standardowe 85kg :D
Z tyłu mam 10mm i 40mm a przód 24mm i 37mm.
Napnij lekko tylną sprężynę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości