Spalanie i wskaźnik paliwa street

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
Michal.krk
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 18, 2019 5:18 pm
Kontakt:

Spalanie i wskaźnik paliwa street

Post autor: Michal.krk »

Witam,
Otóż chciałbym zapytać Was jak jest ze spalaniem w Waszych sprzętach? Mam street tripla z 2012r i w ruchu miejskim wyszło mi ok 8l dodam, że jeździłem ekonomicznie przeważnie w zakresie 4tys obr bez kręcenia... nie ukrywam, że wydaje mi się to dużo jak na taka pojemność. Drugie pytanie dotyczy wskaźnika poziomu paliwa czy występuje taki w tym roczniku? Według instrukcji jaka znalazłem w necie powinien być, po przeciwnej str wyświetlacza względem temp płynu chłodzącego u mnie nic takiego nie ma,m...



Awatar użytkownika
Ja-ca
Posty: 28
Rejestracja: pn paź 29, 2018 8:55 pm
Kontakt:

Re: Spalanie i wskaźnik paliwa street

Post autor: Ja-ca »

ja mam spalanie u siebie w okolicy 7.5 l na 100km ale nie ukrywam że trochę cisnę :evil: ,
wskaźnik paliwa
powinien być w takiej samej formie jak od temperatury słupek z kreskami od strony obrotomierza . zrób fotę tego wyświetlacza to się obczai temat .

Kakaroth
Posty: 11
Rejestracja: pt paź 19, 2018 8:03 pm
Kontakt:

Re: Spalanie i wskaźnik paliwa street

Post autor: Kakaroth »

Whoah, trochę sporo wg mnie. Ja mam co prawda gen2 (2015) ale po mieście na eco (4-6k) spala między 4 - 5,5l/100km

Bonifacy
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 10, 2018 6:20 pm
Kontakt:

Re: Spalanie i wskaźnik paliwa street

Post autor: Bonifacy »

W mieście 6,5 do 8 l/100km. Najczęściej ok.7,5.

Michal.krk
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 18, 2019 5:18 pm
Kontakt:

Re: Spalanie i wskaźnik paliwa street

Post autor: Michal.krk »

W linku zdjęcie wyświetlacza https://drive.google.com/file/d/1A2PaoY ... p=drivesdk

Co do spalania to inaczej nie chce być ok 7,5l w mieście i litr mniej w trasie, bez palowanjanjzda w okolicach 4tys obr.

Awatar użytkownika
Ja-ca
Posty: 28
Rejestracja: pn paź 29, 2018 8:55 pm
Kontakt:

Re: Spalanie i wskaźnik paliwa street

Post autor: Ja-ca »

Michal.krk pisze:W linku zdjęcie wyświetlacza https://drive.google.com/file/d/1A2PaoY ... p=drivesdk

Co do spalania to inaczej nie chce być ok 7,5l w mieście i litr mniej w trasie, bez palowanjanjzda w okolicach 4tys obr.
brak możliwości otwarcia zdjęcia musisz publiczne udostępnić nie prywatne .

musisz sprawdzić parę rzeczy podstawowych opory toczenia , zasilanie pompa paliwa , sprawdzić co z zaworami jak ustawione , jak pali od strzała czy ciężko, zrobić jakiś podgląd softu czy nie ma błędów , może poprzednik wgrał mapę z innymi parametrami - trzeba to wszystko sprawdzić i wtedy będziesz wiedział co i jak .

Michal.krk
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 18, 2019 5:18 pm
Kontakt:

Re: Spalanie i wskaźnik paliwa street

Post autor: Michal.krk »

Udostępnione, powinno być teraz widoczne.

Luzy zaworowe były sprawdzane i są w normie, oporów toczenia tez żadnych nie wyczuwam, motocykl pali od strzała, chodzi jak złoto. Czy było coś do niego wgrywane nie sadze, nawet wydechy ma oryginalne.. Większa inspekcje będę mogl przeprowadzić dopiero po sezonie..

Awatar użytkownika
Ja-ca
Posty: 28
Rejestracja: pn paź 29, 2018 8:55 pm
Kontakt:

Re: Spalanie i wskaźnik paliwa street

Post autor: Ja-ca »

dokładnie po prawej stronie powinien być wskaźnik od ilości paliwa w zbiorniku , analogiczny jak ten od temperatury słupki przy krawędzi obrotomierza . Może masz coś z rezystorem na pompie paliwa i nie pokazuje , czasami jak długo stoi moto z pustym zbiornikiem to się to ustroistwo czasami zawiesza a co do spalania to z licznika bierzesz spalanie na 100km czy liczysz na piechotę ?

Michal.krk
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 18, 2019 5:18 pm
Kontakt:

Re: Spalanie i wskaźnik paliwa street

Post autor: Michal.krk »

Z tym, że kontrolka rezerwy działa dobrze i pokazuje prawidłowa zawartość zbiornika wiec nie sadze, żeby coś się zawiesiło.. rezystor a jak to sprawdzić?

Odnośnie spalania to wskazania licznika są zbieżne z tym ci pokazuje dystrybutor na stacji.

Osa81
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 18, 2019 10:14 am
Kontakt:

Re: Spalanie i wskaźnik paliwa street

Post autor: Osa81 »

Witam

Triumphem 675r 2011 jeżdżę od miesiąca i faktycznie dosyć dużo pali.
W trasie 7-9litrów ,a w mieście jeszcze więcej przy pałowaniu.
Dźwięk silnika i wrażenia z jazdy rekompensuja mi jednak wyższe koszta na bene.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości