Problem z obrotami - Speed (06)

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
Awatar użytkownika
rafalk
Posty: 18
Rejestracja: śr maja 31, 2017 5:56 am
Kontakt:

Problem z obrotami - Speed (06)

Post autor: rafalk »

Cześć, mam problem z moim Triumphem

Sprawa wygląda tak że motocykl jest praktycznie po całym serwisie silnika który był wykonany w zeszłym roku i problem jest w tym że silnik nie schodzi z obrotów na tyle ile ma zejść przy wciśniętym sprzęgle (okolo 1100) - np podczas stania na światłach i przy każdym wciśnięciu sprzęgła podczas jazdy obroty są na poziomie 1600 i nie chcą zejść niżej, moto ma słabe hamowanie silnikiem, ale za to nie szarpie, nie strzela z wydechu

Dziwne jest to że czasami motocykl chodzi idealnie nie ma z tym problemu, natomiast po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu znowu nie trzyma tych obrotów...

Zdarza się czasami że obroty są też za niskie (sytuacja odwrotna do opisanej wyżej) około 800-900 i mam wrażenie że motocykl za chwilę zgaśnie, przy delikatnym dodaniu gazu szarpie, na zejściu z obrotów strzela z wydechu

Nie ma znaczenia czy silnik jest gorący czy zimny, ładowanie książkowe na zimnym i ciepłym. Akumulator nowy założony w kwietniu, świece wymienione w zeszłym roku.

Wymieniony był tez silniczek krokowy bo w zeszłym roku miałem taki problem że po odpaleniu było okej, ale przy ruszaniu i wciśnięciu sprzęgła motocykl gasł i nie chciał odpalić....(pisałem o tym w innym temacie)

Ogólnie to problemy z tymi obrotami są losowe, raz chodzi ok, raz za wysoko a innym razem za nisko....nie mam pojęcia od czego to zależy. Efekty takie jakby chodził za każdym razem na innej mapie



sebek76944
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 20, 2022 11:08 am
Kontakt:

Re: Problem z obrotami - Speed (06)

Post autor: sebek76944 »

Podpinam się pod temat, mam takie same problemy w 1050 z 2006r. Rozwiązałeś problem? Czy może samo ustąpiło? A może ktoś podpowie gdzie zacząć szukać problemu

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości