Prostownik z szybkozłączką do moto i samochodu

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
LoBo
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 03, 2019 11:13 am
Kontakt:

Prostownik z szybkozłączką do moto i samochodu

Post autor: LoBo »

Szukam prostownika do akumulatora. Znalazłem na forum wątek, ale nie porusza on dwóch dla mnie ważnych kwestii.

1. Poszukuję urządzenia do zimowania motocykla w garażu, więc chciałbym żeby miało szybkozłączkę jak na zdjęciu.
2. Dodatkowo w okresie wakacyjnym zauważyłem, że mój VW Tiguan pozostawiony sam sobie na 2 tygodnie nie wytrzymał i rozładował akumulator. Z tego też powodu szukam urządzenia które w razie powtórki sytuacji pozwoli mi na podładowanie akumulatora również w samochodzie, tak żeby uniknąć wizyty kierowcy TAXI (cena około 60 zł więc tyle co tani prostownik).

Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć na jakie parametry powinienem zwrócić uwagę przy zakupie prostownika. Może znacie/posiadacie jakiś model i możecie polecić?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Prostownik z szybkozłączką do moto i samochodu

Post autor: MZR »

Większość prostowników motocyklowych ma przewód zabezpieczony bezpiecznikiem, który przykręcasz do plusa do aku i wypuszczasz złączkę do podpięcia prostownika bez konieczności wyjmowania aku do ładowania... Szukaj automatycznego z funkcją rozładowywania i doładowywania podczas okresu zimowego.
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-


yoo8ooy
Posty: 19
Rejestracja: ndz wrz 17, 2017 7:47 pm
Kontakt:

Re: Prostownik z szybkozłączką do moto i samochodu

Post autor: yoo8ooy »

Polecam z czystym sumieniem. Używam od lat w samochodzie i motocyklu. Pozdrawiam.

CTEK MXS 5.0 - 12V 5A

https://allegro.pl/oferta/ctek-mxs-5-0- ... e=facebook

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości