SPEED TRIPLE 1050, 2015r. zmiana mapy

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
Loyko1050
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 01, 2019 10:37 am
Kontakt:

SPEED TRIPLE 1050, 2015r. zmiana mapy

Post autor: Loyko1050 »

Czołem bracia, poszukuję w województwie mazowieckim kogoś kto może mi zmienić mapę w Triumph Speed Triple 1050 z 2015 roku. Sam boję się tego zrobić przez OBD, bo nie chcę nic spierniczyć. Chcę zmienić mapę, bo jeżdżę na wydechu HP corse i filtrze powietrza K&N.
Bez zmienionej mapy, na niskich obrotach przy mocnym odkręceniu dławi się, przerywa i ma ciężko się przez chwilę wbić do normalnej pracy.
Najlepiej jakbyście mieli kogoś w okolicach Warszawy :) Jakieś propozycje?



szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: SPEED TRIPLE 1050, 2015r. zmiana mapy

Post autor: szewczenko »

Loyko1050 pisze:Bez zmienionej mapy, na niskich obrotach przy mocnym odkręceniu dławi się, przerywa i ma ciężko się przez chwilę wbić do normalnej pracy.
Objawy pasują mi na zbyt niskie luzy zaworowe, ale mogę się mylić. Przed wymianą wydechu i filtra było wszystko dobrze?

Loyko1050
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 01, 2019 10:37 am
Kontakt:

Re: SPEED TRIPLE 1050, 2015r. zmiana mapy

Post autor: Loyko1050 »

Szewczenko, kupiłem go na tym wydechu, ale z wkręconym db killerem było o niebo lepiej. filtr zamontowałem na sam koniec sezonu, ale on nie miał żadnego wpływu na pracę silnika. Głównie chyba ten db killer powoduje to 'dławienie'.

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: SPEED TRIPLE 1050, 2015r. zmiana mapy

Post autor: szewczenko »

Kilka razy wgrywałem mapę u siebie, a ostatnio nawet miałem odłączoną sondę lambda, takim o to gadżetem : https://uk-race-support.myshopify.com/c ... inator-kit
Ku mojemu zdziwieniu, motocykl mniej palił. Była to niewielka różnica, bo 0,1L i test był przeprowadzany przy prędkościach autostradowych. Chciałem sprawdzić, czy są jakieś odczuwalne różnice, bez ingerencji sondy lambda, przy wgranej mapie ze strony tuneecu. Ujmę to tak; myślałem że lepsze są te mapy.
Może u Ciebie jest inaczej, bo inny model, młodszy, więc więcej ekogadżetów po wymontowaniu których motocykl zachowuje się inaczej...
W Nadarzynie jest "Motokofeina", może oni pomogą rozwiązać problem. http://www.motokofeina.pl/ Ja niestety przez pewien czas jestem poza domem, więc nie pomogę.

Bonifacy
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 10, 2018 6:20 pm
Kontakt:

Re: SPEED TRIPLE 1050, 2015r. zmiana mapy

Post autor: Bonifacy »

Z mapami mogę Ci pomóc. Luzy zaworowe mimo wszystko bym sprawdził na Twoim miejscu.

Bonifacy
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 10, 2018 6:20 pm
Kontakt:

Re: SPEED TRIPLE 1050, 2015r. zmiana mapy

Post autor: Bonifacy »

szewczenko pisze: Ujmę to tak; myślałem że lepsze są te mapy.
W jakim sensie? Robią to co mają robić. Czy u Ciebie nie można zestroić? Bo jakiś pokładów mocy w wolnossącym silniku to nie wykrzesasz.
Z pozytywnych zmian to chyba ze dwa lata temu ukazała sie nowa mapa dla mojej konfiguracji (chyba trzecia już wersja na której jeżdżę) i bardzo poprawiła sie płynność przy otwieraniu gazu.

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: SPEED TRIPLE 1050, 2015r. zmiana mapy

Post autor: szewczenko »

Robią to co mają robić, ale jest to raczej kosmetyka.

Loyko1050
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 01, 2019 10:37 am
Kontakt:

Re: SPEED TRIPLE 1050, 2015r. zmiana mapy

Post autor: Loyko1050 »

Bonifacy pisze:Z mapami mogę Ci pomóc. Luzy zaworowe mimo wszystko bym sprawdził na Twoim miejscu.
chętnie skorzystam z pomocy, a skąd jesteś kolego?
luzy zaworowe sprawdzić najpierw, czy najpierw pobawimy się z mapami?

Bonifacy
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 10, 2018 6:20 pm
Kontakt:

Re: SPEED TRIPLE 1050, 2015r. zmiana mapy

Post autor: Bonifacy »

Jestem z W-wy.

Mapę można zmienić i przed regulacją. Jeśli nie masz pewności czy i kiedy poprzedni właściciel sprawdzał luzy zaworowe zrób to jak najszybciej.

Loyko1050
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 01, 2019 10:37 am
Kontakt:

Re: SPEED TRIPLE 1050, 2015r. zmiana mapy

Post autor: Loyko1050 »

Dobra to najpierw zrobię te luzy, bo prawdopodobnie nie były w ogóle robione. Tyle, że nie mam do Triumpha żadnego sprawdzonego serwisu, ale skorzystam chyba z tego co polecił Szewczenko, czyli Motokofeina. Odezwę się do Ciebie Bonifacy na priv.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości