Speed Triple 955i - brak zasilania, problem z odpaleniem

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
TofikGST
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 06, 2020 1:12 pm
Kontakt:

Speed Triple 955i - brak zasilania, problem z odpaleniem

Post autor: TofikGST »

Cześć. Mam problem z uruchomieniem motocykla. Pacjent to Speed Triple 955i z 2000r. Trochę zaczynają mi się kończyć pomysły w którą stronę iść z diagnozą. Zaznaczam że elektryka nie jest moją najmocniejszą stroną w mechanice i nie chce niepotrzebnie wchodzić i sprawdzać w bezsensownych miejscach dlatego potrzebuję porad osób które bardziej będą wiedzieć gdzie szukać problemu a może się już z nim spotkali.
Ale do rzeczy:
Motocykl kupiony nieodpalający - brak zasilania na pompie paliwa. Reszta całej elektryki działa. Po dostaniu się do wiązki rzeczywiście stwierdziłem że nie ma zasilania na pompie paliwa. Przekaźnik od pompy nie reaguje, sprawdzony na krótko działa, podmieniony z innym na innym obwodzie też działa także nie on jest problemem. Przekaźnik ten odpowiada również za zasilanie cewek zapłonowych także automatycznie nie mamy też iskry na świecach.
Sprawdzając schemat elektryczny przeszedłem do przekaźnika ECM - również nie wydaje mi się że nie pracuje, chociaż nie wiem kiedy tak naprawdę powinien się załączyć, jak na mój gust po przekręceniu zapłonu, ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
Poprzedni właściciel ( nomen omen Triumphowy świr mający w posiadaniu jeszcze 6 innych Triumphów) powiedział że pompa paliwa jest sprawna - i to się zgadza, sprawdzana na krótko a także przez ręczne zwarcie przekaźnika, oraz że podmieniał komputer z innym motocyklem i ten komputer odpalił inny motocykl a na komputerze z innego motocykla mój nadal nie.
Okoliczości jakie towarzyszyły usterce o jakich powiedział mi sprzedający: podczas jazdy kamień uszkodził chłodnicę, motocykl pracował normalnie jednak z racji dużego ubytku płynu został przetransportowany do domu. Została zakupiona druga chłodnica, zamontowana i potem już motocykl nie odpalił. Może to być tylko zbieg okoliczności z tą chłodnicą ale może to będzie jakiś trop.
Także jeśli ktoś ma jakieś pomysły i może pomóc to będę bardzo wdzięczny. Mam schemat elektryczny mogę udostępnić lub przesłać komuś jeśli to pomoże. Może będzie komuś łatwiej szukać gdzie co.
Pozdrawiam serdecznie



ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości