Luzy zaworowe Street Triple 675

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
Jaro
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 29, 2020 8:07 pm
Kontakt:

Luzy zaworowe Street Triple 675

Post autor: Jaro »

Elo,,,, Z nudów kilka dni temu zmierzyłem luzy na zaworach w moim triplu,,, Na wszyskich ssących było 0,15 z plusem,podobnie było na wydechowych 0.3 z lekkim plusem i mam pytanie czy te silniki mają tendencje do zwiększających się luzów czy zmniejszających,,,, na moje rozumowanie to raczej obstawiam, że luzy w tym piecu powinny się zmniejszać ?



szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Luzy zaworowe Street Triple 675

Post autor: szewczenko »

Cześć. Jest tak jak piszesz, siniki mają tendencje do zmniejszania luzów zaworowych. Jeśli wszystko dobrze zmierzyłeś, można spokojnie jeździć.

nahasioo
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 16, 2020 10:59 am
Kontakt:

Re: Luzy zaworowe Street Triple 675

Post autor: nahasioo »

Witam,
Czy sprawdzenie luzów wymaga dużej wiedzy czy w garażu mógłbym zrobić to sam ? Mam streeta i z chęcią bym to sprawdził ... Czy mógłbyś napisać krótka instrukcje jak to wykonać ? dzięki i Pozdrawiam

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Luzy zaworowe Street Triple 675

Post autor: szewczenko »

Polecam książkę Haynes. Tam masz wszystko krok po kroku ładnie opisane. Ostatnio regulację robiłem rok temu i dokładnie wszystkiego nie pamiętam. Ogólnie jest dużo rozbierania. Pod bakiem jest dosyć ciasno, więc za pierwszym razem warto robić zdjęcia, bo każdy element ma swoje miejsce. Chyba masz nowszy model streeta niż ja, więc mogą być drobne różnice.

nahasioo
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 16, 2020 10:59 am
Kontakt:

Re: Luzy zaworowe Street Triple 675

Post autor: nahasioo »

Dzieki za informacje . Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości