Triumph Street Triple problem z uruchomieniem

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
Arti675
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 22, 2020 11:54 am
Kontakt:

Triumph Street Triple problem z uruchomieniem

Post autor: Arti675 »

Witam serdecznie panie i panowie mam problem z uruchomieniem silnika zero reakcji dodam że bateria nowa po wciśnięciu rozruchu nic nawet światła nie przygasają ..
Triumph Street Triple 675 2011r.



szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple problem z uruchomieniem

Post autor: szewczenko »

Trochę mało informacji, ale tak na szybko obstawiam regulator napięcia... Skąd jesteś ? bo mam w garażu zapasowy regulator. Jest wadliwy, ale do sprawdzenia czy to wina tego elementu powinien się nadać.

Arti675
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 22, 2020 11:54 am
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple problem z uruchomieniem

Post autor: Arti675 »

z okolic Gdyni

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple problem z uruchomieniem

Post autor: szewczenko »

Trochę daleko, bo ja z okolic Warszawy;-)
Udało się naprawić Streeta ?

Arti675
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 22, 2020 11:54 am
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple problem z uruchomieniem

Post autor: Arti675 »

Jeszcze nie czekam na mechanika bo jest zawalony trochę .. ale ostatnio zauważyłem że gdy nie wcisnę sprzęgła do końca o odpala normalnie nie wiem czy tu jest problem ale działa

Wojtass
Posty: 7
Rejestracja: śr mar 10, 2021 8:22 pm
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple problem z uruchomieniem

Post autor: Wojtass »

Informacji rzeczywiście mało.
Może czujnik klamki sprzęgła? No bo jeśli z wciśniętym kawałek działa, tu trzeba szukać na początku.
Mój włącznik świateł stop po zimie trzeba rozruszać😂
W tròjmieście trypli jak na lekarstwo.
Pozdro
Speed Triple 2009

Awatar użytkownika
Bushi
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 28, 2020 8:50 am
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple problem z uruchomieniem

Post autor: Bushi »

Nawiązując do tego, co wyżej napisał Wojtass (pozdrawiam :D ) -
W fabrycznej instrukcji obsługi do mojego Bonnie Blues (Bonneville) jest napisane, że aby uruchomić silnik, należy m.in.:
"...Dźwignię sprzęgła należy przyciągnąć maksymalnie do manetki..."
Szczerze mówiąc, zawsze, bez zastanowienia tak uruchamiałem w moim Blues'ie silnik i dla mnie było to normalne - w moim poprzednim moto (nie był to Triumph) też tak było, że trzeba było wciskać sprzęgło, żeby odpalić, więc przyzwyczajenie.
Więc może po prostu taka jest konstrukcja (podwójne zabezpieczenie, żeby nie odpalić na biegu - "N" i dodatkowo sprzęgło) i w Twoim Triple, że TRZEBA przy uruchamianiu zawsze wciskać dźwignię sprzęgła i już. I może nie jest to żadna usterka, tylko on tak ma, bo mu tak Bozia i fabryka dała... znaczy czujnik na klamkę sprzęgła.
...ale to mój domysł - nie mam Triple, a na pewno to wiem, że to tak działa w moim Blues'ie - fragment instrukcji:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bonneville T100

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple problem z uruchomieniem

Post autor: szewczenko »

Zgadzam się z przedmówcą. Bez sprzęgła nie odpalisz Tripla. Nigdy na to nie zwracałem uwagi, bo jest to dla mnie naturalna czynność, ale dzisiaj z ciekawości spróbowałem odpalić bez sprzęgła i nie zagadał ;-)

T.C.
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 20, 2021 7:34 pm
Kontakt:

Re: Triumph Street Triple problem z uruchomieniem

Post autor: T.C. »

Cześć,
Ostatnimi czasy mam drobny problem z odpalaniem Triumph Speed Triple 1050 2011r. Po naciśnięciu startera nie reaguje, muszę wyłączyć i raz jeszcze włączyć z kluczyka. Dzisiaj doszedł nowy problem, mianowicie po odpaleniu przestały świecić przednie lampy. Światła w tylnej lampie działają (pozycja, stop), kierunkowskazy również. Na zegarach świeci się lampka świateł drogowych (długich).
Spotkaliście się może z takim problemem?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości