Metalowe elementy w oleju silnikowym

Wszystko o Trophy - czyli długodystansowym turystyku z grupy "Touring"
Repas
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 14, 2023 10:29 am
Kontakt:

Metalowe elementy w oleju silnikowym

Post autor: Repas »

Witam. Proszę opomoc w wyjaśnieniu nurtującej mnie sprawy technicznej. Jestem posiadaczem Triumpha Trophy 1200 SE. Podczas zmiany oleju , na korku magnetycznym zauważyłem trochę opiłków metalu oraz trzy mini kulki ( mniej niż 1mm średnicy) . Czy ktoś spotkał się z czymś takim ? Z czego te kulki mogły się tam wziąć ? Domyślam się, ze chodzi o jakieś łożysko. Na ile jest to niebezpieczne w dalszej eksploatacji? W załączniku zdjęcie tych kulek w dużym powiększeniu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Metalowe elementy w oleju silnikowym

Post autor: szewczenko »

Cześć. Powiem Ci że nieciekawie to wygląda :o Nie znam tego silnika, ale porównując go z silnikiem Streeta, wygląda to na łożyska odpowiedzialne za zmianę biegów. Na zdjęciu które zamieściłem są dwa łożyska o podobnej wielkości kulek. Opiłki mogą być.... z każdej części silnika. Masz szczęście, że magnes to zebrał. Dalsza eksploatacja.... :roll: Pierwszą rzeczą którą bym zrobił to sprawdził te łożyska o których pisałem. Powinny być pod koszem sprzęgłowym, przynajmniej tak jest w Streecie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Repas
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 14, 2023 10:29 am
Kontakt:

Re: Metalowe elementy w oleju silnikowym

Post autor: Repas »

Dzięki za podpowiedź. Tak zrobię sprawdzę to.

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Metalowe elementy w oleju silnikowym

Post autor: szewczenko »

Podejrzewam że jest to łożysko, które opiera się o gwiazdę (tak jak na zdjęciu). Te drugie przez które przechodzi mechanizm zmiany biegów raczej nie, bo wyczułbyś to przy zmianie biegów... Ale to tylko moje przypuszczenia. Życzę powodzenia i daj znać jak poszło.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości